Atviroji prieiga – tai nemokama interneto prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos medžiagos), kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti, spausdinti nedidelį skaičių kopijų, įsirašyti į savo kompiuterines laikmenas. Atviroji prieiga sudaro sąlygas internete nemokamai pasiekti skaitmeninio formato mokslinę produkciją ir laisviau ją naudoti. Atvirosios prieigos plėtra suteikia galimybę skleisti mokslinių tyrimų rezultatus pasaulyje.

Lietuvos atvirosios prieigos talpyklos Aprašymas
eLABa Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka. eLABa kaupiami, saugomi bei pateikiami Lietuvos mokslo ir studijų elektroniniai dokumentai (monografijos, mokslo žurnalai, disertacijos ir santraukos, vadovėliai ir kita mokslo ir studijų literatūra. Projekte dalyvauja 15 valstybinių universitetų, 15 kolegijų, Lietuvos mokslų akademija ir 32 valstybiniai mokslo institutai. 
ETD Lietuvos elektroninės tezės ir disertacijos.
Lituanistikos duomenų bazė Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.Atvirosios prieigos elektroninės knygos Aprašymas
OAPEN Biblioteka kaupia laisvai prieinamas elektronines knygas, daugiausia socialinių ir humanitarinių mokslų srities. Šiuo metu OAPEN biblioteką sudaro daugiau nei 2300 elektroninių knygų PDF formatu. Knygų paieška galima Kolegijos bibliotekos kataloge
SpringerOpen Atviros prieigos elektroninių knygų kolekcijoje šiuo metu yra 314 elektroninių knygų PDF ir ePub formatais, išleistų 2010–2017 metais. Knygų paieška galima Kolegijos bibliotekos kataloge.