14-osios tarptautinės tarpdalykinės kūrybinės dirbtuvės

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2023 m. balandžio mėnesį Statybos fakultete studentams organizuotos 14-osios tarptautinės tarpdalykinės kūrybinės dirbtuvės. Dirbtuvių tema: “Negyvenamosios paskirties pastato(ų) ir teritorijos sutvarkymo projektas”

Visą mėnesį Statybos fakulteto studentai kartu su studentais iš Prancūzijos Reimso universiteto Šampanės-Ardenės regiono Nacionalinės amatų ir menų akademijos (Reims CNAM Grand Est, Champagne-Ardenne), IUT Reno universiteto (Rennes University Institute of Technology), “Erasmus+” mainų programos studentais ir nuotoliniu būdu prisijungusiais studentais iš Pardubicės universiteto (Čekijos Respublika) projektavo erdves.

Šių kūrybinių dirbtuvių metu suburtos 8 komandos, kiekviena jų sudaryta iš 5-6 studentų, studijuojančių pagal studijų programas “Statyba” ir “Statinių inžinerinės sistemos”. Studentai kartu vertino neįgaliųjų poreikius, analizavo ir parinko atsinaujinančius energijos šaltinius, konstrukcinius sprendinius, projektavo pastatų šildymo ir vėdinimo sistemas.

Studentams buvo organizuojami kviestinių svečių paskaitos/seminarai, išvykos į statybos objektus, vizitai į įmones.

Balandžio 5 d. Statybos fakultete svečiavosi ir paskaitą anglų kalba “Tvarumas ,”YIT Lietuva” skaitė UAB “YIT Lietuva” tvarios statybos inžinierė Monika Dobrovolskytė ir aplinkosaugos specialistas Jonas Baziukas. Paskaitos metu studentai supažindinti su CO2 pėdsako vertinimu (GHG protokolas), įmonės ilgalaikiais tvarumo tikslais (SBTi) ir gyvavimo ciklo vertinimu (angl. LCA, Life Cycle Assessment).

Balandžio 6 d. organizuota paskaita “Intelligent constuction with BIM” (“Intelektuali statyba su BIM”) ir edukacinės išvykos į statybos objektą. Paskaitos metu UAB “Conres LT” projektavimo skyriaus ir BIM vadovas Tomas Jakučionis pristatė įmonės patirtį dirbant su BIM ir atliktus projektus. Dalyviai lankėsi statomame Verslo centre “K22” (Kauno g. 22, Vilniuje). UAB “Conres LT” personalo vadovė supažindino su įmonės veikla ir statomais objektais, objekto statybos darbų vadovas realioje aplinkoje studentus supažindino su verslo centro statybos ypatumais, pastato inžinerinėmis sistemomis.

Balandžio 11 d. kolegijoje svečiavosi ir paskaitą “GreenConTech as renaissance of timber construction” (“GreenConTech – medinės statybos atgimimas”) skaitė UAB “VMGcorp” tvarios statybos ekspertas Paulius Milčius. Paskaitos metu studentai susipažino su medinės statybos žiediniu ciklu, ekonominiais medinės statybos pranašumais, medienos išteklių potencialu, medienos gaminiais ir inžineriniais medienos sprendimais.

Balandžio 12 d. dalyviams organizuota edukacinė išvyka į UAB “Aerema”. Išvykos metu įmonės vadovas, projektų inžinierius ir projektavimo grupės vadovė studentus supažindino su inžinerinių sistemų projektais, projektavimo eiga ir etapais, pristatė įmonės atliktų projektų pavyzdžius, pasidalino patirtimi modeliuojant inžinerines sistemas pastatuose.

Balandžio 17 d. dalyviams organizuota edukacinė išvyka į statybos objektą VILNIUS TECH laboratorinį korpusą. Išvykos metu studentai realioje aplinkoje galėjo susipažinti su šildymo ir vėdinimo sistemų montavimo, paleidimo ir derinimo darbais bei objekto projektine dokumentacija.

Balandžio 24 d. tarptautinių kūrybinių dirbtuvių dalyviai apsilankė UAB “INHUS Prefab” gelžbetonio konstrukcijų gamykloje (Žarijų g. 6, Vilniuje), kur susipažino su pažangiomis technologijomis ir gelžbetoninių elementų (perdangų plokščių, kolonų, laiptų, sieninių plokščių) gamybos procesu ir sandėliavimo, transportavimo bei montavimo principais. Įmonės atstovai papasakojo apie problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria vykdydami projektus Lietuvoje ir užsienyje.

Studentų parengtus projektus vertino komisija, sudaryta iš skirtingų sričių specialistų. Statinių projektavimo praktikos metu komandos “FRANTUANIA” projektas išrinktas geriausiu. Sveikiname studentus !

A. Glinskienės ir M. Vaičienės nuotraukos