15-osios tarptautinės tarpdalykinės kūrybinės dirbtuvės (Statinių projektavimo praktika)

#suVIKOpavyko

2024 m. kovo mėnesį Statybos fakultete studentams organizuotos 15-osios tarptautinės tarpdalykinės kūrybinės dirbtuvės. Dirbtuvių tema: „Sporto, sveikatingumo ir rekreacijos kompleksas Nemenčinėje“ („The design of sport, health and recreation complex in Nemenčinė“).

Visą mėnesį Statybos fakulteto Statybos ir Statinių inžinerinių sistemų studijų programų studentai kartu su studentais iš Prancūzijos Reimso universiteto Šampanės-Ardenės regiono Nacionalinės amatų ir menų akademijos (Reims CNAM Grand Est, Champagne-Ardenne) projektavo erdves Vilniaus r., Nemenčinėje.

Šiose kūrybinėse dirbtuvėse suburtos 6 komandos, kurių kiekviena buvo sudaryta iš 5-6 studentų. Komandos kūrė sporto, sveikatingumo ir rekreacijos kompleksą, kuris tarnautų visam rajonui. Komandų nariai numatė sporto paskirties pastatą su baseinu, futbolo stadioną, amfiteatrą. Projektuose studentai stengėsi pateikti šiuolaikiško, atraktyvaus ir pažangaus rekreacinio centro koncepciją. Projektuodami statinius studentai stengėsi išsaugoti žaliąsias erdves, naudoti ekologiškas medžiagas, vertino neįgaliųjų poreikius, analizavo ir parinko atsinaujinančius energijos šaltinius, konstrukcinius sprendinius, projektavo pastatų inžinerines sistemas.

Studentams taip pat buvo organizuojamos kviestinių svečių paskaitos-seminarai.

Kovo 4 d. Statinių projektavimo praktiką atliekantiems studentams nuotoliniu būdu vyko kviestinio svečio iš Italijos įmonės „Rotho Blaas“ paskaita anglų kalba „The potential of CLT structures“. Paskaitą skaitė įmonės techninis konsultantas iš Italijos Filippo Riviera. Jis paskaitos dalyvius supažindino su kryžmai sluoksniuota mediena (angl. Cross Laminated Timber), naudojamą kaip statybinę medžiagą, papasakojo apie jos privalumus, paruošimą, gamybą, platesnį panaudojimą ateityje. Taip pat lektorius pristatė inovatyvias jungtis CLT konstrukcijoms.

Kovo 6 d. organizuota nuotolinė paskaita anglų kalba „Sustainability and Life Cycle Thinking: methods and applications“. Per paskaitą kviestiniai svečiai iš Italijos Florencijos universiteto (Università degli Studi di Firenze) dr. Cecilia Ciacci ir doktorantas Neri Banti supažindino studentus su žaliąja architektūra, pastatų gyvavimo ciklo analize, pateikė praktinių pavyzdžių, pasakojo apie tvarumo principus, apie Europos žaliąjį kursą, žiedinę ekonomiką.

Kovo 6 d. taip pat vyko paskaita „Heating/cooling systems balancing and control“, kurią skaitė lektorius Andrius Timofejevas. Per paskaitą lektorius pristatė techninius sprendimus šildymo ir vėsinimo sistemoms, reguliavimo ir balansavimo įrangos parinkimą projektuojamoms sistemoms bei įgyvendintų projektų pavyzdžius.

Kovo 7 d. Statinių projektavimo praktiką atliekantys studentai dalyvavo kasmetinėje praktinėje studentų konferencijoje „Aplinkos apsauga ir inžinerija – 2024“. Dar ruošdamiesi praktikai studentai gilino žinias ir parengė pranešimus šiomis temomis: „How to incorporate green building principles in your sustainable design projects“ (Daniel Chaninovič, Norbert Bordovski, Raimondas Vitkevičius); „Green energy and engineering systems solutions for sports buildings“ (Gabrielė Česnauskytė, Gustas Kuliešius); „Tvarių medžiagų panaudojimo galimybės statybos sektoriuje: pavyzdžiai“ (Aleksandras Andžejauskas, Adomas Mechovičius ir Aurimas Krivickas); „Žalioji energija“ (Gabrielė Česnauskytė); „Atliekų valdymas statybos sektoriuje: iššūkiai ir galimybės studentų akimis“ (Daniel Chaninovič, Norbert Bordovski). Per praktiką šias žinias studentai stengėsi pritaikyti projektuodami statinius.

Kovo 19 d. Statinių projektavimo praktikos dalyviams organizuota praktinė paskaita „How to make a presentation board (poster)?“. Paskaitoje lektorė Veronika Žvirblė aptarė daugybę svarbių aspektų, susijusių su sėkmingo ir efektyvaus prezentacijos plakato kūrimu. Lektorė kalbėjo apie tai, kas yra prezentacijos plakatas, kodėl jis svarbus, apie spalvų pasirinkimą ir jų psichologinį poveikį, šriftų ir teksto dydžių pasirinkimą, aptarė, kaip struktūruoti informaciją, kad ji būtų lengvai suprantama, pateikė praktinių pavyzdžių, kaip suderinti teksto ir vaizdų elementus, kaip išvengti perkrovimo ir perteklinės informacijos. Veronika Žvirblė taip pat pateikė konkrečių prezentacijos plakatų pavyzdžių, išanalizavo jų stiprybes ir trūkumus.

Kovo 28 d. vyko projektų pristatymas. Studentų parengtus projektus vertino komisija, sudaryta iš skirtingų sričių specialistų. Statinių projektavimo praktikos dalyvių komandos „Eiffeliukai“ projektas išrinktas geriausiu. Sveikiname studentus!