Absolventas R. Mačiulis: „VTDK yra tarsi namai“

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Nors studijos asocijuojasi su išsilavinimu, įgyta profesija ir sėkmingos karjeros pagrindu, neretai absolventai aukštąją mokyklą ima tapatinti su jausmais, pažįstamais veidais ir įstrigusiais prisiminimais. Taip nutiko ir „Mart Pro“ projektų vadovui, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) Transporto logistikos studijų alumnui Rokui Mačiuliui. „VTDK yra tarsi namai“, – teigia jis.

Karjeros peripetijos: nuo logisto iki vadovo

Prieš bene penkerius metus kolegiją baigęs R. Mačiulis logistu įsidarbino iškart po studijų, nes atlikęs baigiamąją praktiką gavo kvietimą pasilikti įmonėje ir dirbti toliau. Visgi, joje ilgai neužsibuvo: po bene pusmečio sulaukė kito darbdavio pasiūlymo.

Mintimis nusikėlus ties pirmais žingsniais darbo rinkoje, pašnekovas neslepia, kad susidūrė su keliais iššūkiais. Kolegijoje, pasak R. Mačiulio, jis įgavo itin daug vertingų žinių, kurias panaudoja dar ir dabar, bet jam, kaip naujam specialistui, teko mokytis logisto darbo kasdienybės ir nuo teorijos pereiti prie itin praktinių aspektų. 

VTDK alumnas Rokas Mačiulis
VTDK alumnas Rokas Mačiulis / Asmeninio archyvo nuotr.

Dabartinėje darbovietėje – „Mart Pro“ – R. Mačiulis  dirba dar tik pora mėnesių ir užima projektų vadovo pareigas. Pastaruosius metus šiose pareigose dirbo ir kitoje įmonėje – „Solid Suply“. „Paskutinės pareigos nulėmė, kad atitrūkau nuo transporto srities, tačiau tai nėra blogai, nes noriu save išmėginti kitoje srityje ir įgyti naujų žinių bei įgūdžių“, – mintis dėsto pašnekovas.

Logisto darbas: visą laiką ką nors planuoti

Pasak R. Mačiulio, jo, kaip logisto, darbas sukdavosi aplink transporto organizavimą: planavimą ir perplanavimą. Absolvento tikslas būdavo įmonės krovinių – gaminamų baldų – pristatymas visame pasaulyje. Svarbu būdavo ir dokumentacijos, vilkiko vietos priežiūra, pelningumo ataskaitų rengimas, finansinės srities užtikrinimas bei nenukrypimo nuo plano užtikrinimas. 

Dabartinė absolvento darbovietė yra atsakinga už darbą su valstybinėmis institucijomis, daugiausiai dėmesio skirianti parodų ir muziejų koncepcijų kūrimui bei gamybai. Tiesa, lygindamas darbą transporto srityje ir kaip projektų vadovo, pašnekovas pastebi, kad juos vienija planavimo ir perplanavimo aspektas. „Logistui visą laiką tenka planuoti ir perplanuoti transportavimą dėl tam tikrų, pavadinkime, neatitikimų, lygiai taip pat yra ir projektų valdyme, tik planuoju ne transportą, o produktų gamybą, jų pristatymą bei montavimą. Čia svarbu suvaldyti projektą ir užtikrinti, kad baldai klientą pasiektų laiku, tinkami, kokybiški ir už atitinkamą kainą“, – pasakoja Transporto logistikos alumnas.

Sėkmės karjeroje formulė – motyvacija

Užklaustas, kokios asmenybės savybės padeda pasiekti sėkmingą karjerą, R. Mačiulis netruko atsakyti: „pagrindinė savybė, mano nuomone, yra noras tobulėti. Reikia tik poros dalykų: žmogaus užsidegimo išmokti kuo daugiau ir nebijoti iššūkių“. 

Mart Pro“ projektų vadovas yra įsitikinęs, kad neretu atveju „koją pakiša“ baimė. Kitaip tariant, žmogų dažnai sukausto nežinomybė, kaip ir ką daryti, o, siekiant karjeros, abejones reikia palikti nuošalyje ir būti atviram naujovėms.

Akimirka iš Roko Mačiulio darbo dienos
Akimirka iš Roko Mačiulio darbo dienos / Asmeninio archyvo nuotr.

„Net tokiu atveju, kai dvejus metus dirbus vienose pareigose, netenkina rezultatai ir ateina suvokimas, kad tai, ką darei ligi šiol, yra ne tau, reikia tai priimti kaip privalumą, nes įgijai naujų kompetencijų, kurios bus itin vertinamos darbo rinkoje. Reikia vadovautis posakiu, teigiančiu, kad svarbu dalyvauti, nesvarbu, laimėti. Tada kils noras bandyti“, – mintimis dalinasi R. Mačiulis.

Tiesa, pašnekovas nepamiršta ir iniciatyvumo svarbos. Jo įsitikinimu, norą tobulėti, naujas idėjas nuolatos reikia išsakyti, ypatingai darbdaviui.

VTDK – vieta, į kurią norisi grįžti

R. Mačiulis ne tik atskleidė jo sėkmės formulę, prisiminė pirmuosius žingsnius darbo rinkoje, bet ir trejus metus, praleistus VTDK. Pasak jo, tuo metu, kai studijavo, tie metai dėl informacijos gausos atrodė labai varginantys, visgi dabar nuomonė pasikeitė: „tai buvo, ko gero, geriausi gyvenimo metai. O labiausiai tokį požiūrį nulemia tas faktas, kad studijų metu jaučiausi kaip venas iš šimto, kuriuos jungia bendras tikslas. Studijose visi mokosi to pačio, visi žino, ko nori ir ko siekia, bei tikslingai eina to link. Kai aplink bendraminčiai, toje vietoje jautiesi labai savu.

Apskritai VTDK yra kaip namai. Jei kas nors klaustų, kur studijuoti, aš rekomenduočiau šią kolegiją, nes čia gavome labai daug žinių apie logistiką, transportą, o dėstytojai yra puikūs: visada pagelbėdavo – jie žinojo, ko moko, nes yra savo sričių specialistai. Po kolegijos baigimo vis dar palaikau ryšį su dėstytojais: susitikimai, bendravimas atitolina kasdienybę, kuri vyko kolegijoje, ją pamiršti, bet tų žmonių – ne, tu juos prisimeni ir šilti jausmai kolegijai išlieka“, – pasakoja Transporto logistikos studijų absolventas.