ADD_ON_SKILLS: projekto dalyvių išvyka į UAB “Staticus”

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2023 m. kovo 21 d. tarptautinio Erasmus+ projekto „Išplėstinis modernių pastatų skaitmeninio projektavimo kursas, plėtojantis jaunųjų inžinierių įgūdžius“ (ADD_ON_SKILLS, Nr.2020-1-PL01-KA226-HE-095244) dalyviams iš Balstogės technologijos universiteto (Lenkijos Respublika), Kordobos universiteto (Ispanijos Karalystė), Florencijos universiteto (Italijos Respublika), Rėzeknės technologijų akademijos (Latvijos Respublika) bei Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (Lietuvos Respublika), organizuota išvyka į vieną pažangiausių statybos įmonių – UAB Staticus.

Išvyka organizuota siekiant projekto dalyviams pristatyti inovacijas statybos sektoriuje ir sudaryti galimybę realiai aplankyti pažangias įmones Lietuvoje.

Išvykos metu pristatyta įmonės veikla, vystomi bei įgyvendinami projektai, organizuota ekskursija įmonės teritorijoje bei gamybos patalpose.

Atsižvelgiant į tai, kad tiek statybos sektorius, tiek ir šiuolaikinės studijos nuolat susiduria su įvairiais iššūkiais, įgyvendinant projekto veiklas siekiama ugdyti būtinas naujas dėstytojų bei būsimųjų statybos inžinierių kompetencijas ir įgūdžius (ypač skaitmeninius). Prie šio tikslo įgyvendinimo itin prisidėjo žinios, patirtys ir galimybės, gautos bei įgytos kovo 21 d. realioje aplinkoje susipažįstant su UAB “Staticus” – vienu didžiausių Šiaurės Europos rangovų, teikiančių įvairias fasadų projektavimo ir įrengimo paslaugas.

Vizito į įmonę metu praplėstos jau turimos studentų bei Kolegijos darbuotojų ir svečių – projekto dalyvių – praktinės žinios, susipažinta su gamybos procesais, tvariais projektais ir kt. Įgyta geroji patirtis vertinama kaip ilgalaikė vertė: dėstytojai bei projekto darbuotojai ją pritaikys papildydami bei atnaujindami projekto medžiagą (nuotolinio mokymosi modulius, užduotis), o studentai – rengdami studijų darbus, dirbdami tarptautinėse komandose ir grupėse, rengdamiesi inžinerinei veiklai ateityje.

A.Tylienės nuotraukos