Alumnas M. Vilkelis: studijos kolegijoje tapo tvirtu pagrindu karjerai

#suVIKOpavyko

Alumnas M. Vilkelis: studijos kolegijoje tapo tvirtu pagrindu karjerai

Mantas Vilkelis, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) Interjero dizaino studijų programos absolventas, nepaliaujamai tiesiasi sėkmingos karjeros tiltą. Vizualizacijų studijos Kopenhagoje „NOR3D“ įkūrėjas atviras, kad mokslai VTDK tapo stipria pradžia profesijos srityje.

Kaip pasakoja M. Vilkelis, kolegija suteikė ne tik šiltų prisiminimų, bet ir įgūdžių, žinių bei veiklų, kurios itin svarbios. Mat būtent VTDK ir jos partnerystė su kitomis įstaigomis dar studijų laikais atvedė į Daniją, kur dabar savo verslą alumnis ir plėtoja.

„Auderod“ duomenų centro interjero vizualizacija
„Auderod“ duomenų centro interjero vizualizacija / „NOR3D“ studijos nuotr.

Kaip studijos čia, VTDK, padėjo Jūsų tolimesnei karjerai?

Studijos buvo pradžia mano karjerai: su VTDK dviejų savaičių dirbtuvėmis galėjau aplankyti Daniją ir VIA universitetinę kolegiją. Jei ne pažintinės dirbtuvės tarp VTDK ir VIA UC, tikrai nebūčiau patekęs į Daniją.

Ir spalvų ratas (šis ratas padeda derinti spalvas – aut. past.). Aš iki šios dienos turiu jį atsispausdinęs priešais savo kompiuterio ekraną.

Gal turite kokių nors šiltų prisiminimų iš studijų laikų ir galėtumėte jais pasidalinti?

Iš tikrųjų visas laikotarpis buvo skirtingas ir savaip įdomus. Bet vienas tapybos pleneras Nidoje tikrai atsiduria viršūnėje. Jo metu visa grupė turėjo patį produktyviausią laikotarpį. Tas jausmas, kai niekas nesitikėjo, kad kažką darysime, bet mes tapėme ir piešėme kaip išprotėję. Kiekvieną vakarą vis stebindavome vieni kitus tuo, kiek visko padarėme, o per dirbtuvių laikotarpį darbų kokybė tikrai išaugo. Plius ilgi vakarai su komanda ir dėstytojais tikrai pateikė įdomių pokalbių.

„Kartų namų“ kiemelio vizualizacija
„Kartų namų“ kiemelio vizualizacija / „NOR3D“ studijos nuotr.

Kada pradėjote dirbti pagal specialybę?

Vienerius metus prieš baigimą pradėjau dirbti VIA universitetinėje kolegijoje, 2010 ar 2011 metais. Tai buvo mano pirmoji praktika.

Kaip Jūsų karjera vystėsi po studijų?

Pradėjau nuo neapmokamos praktikos, kur vėliau įdarbino kaip architektą, po to pradėjau dirbti projektų vadovo pareigose. Perėjus į kitą firmą, ten dirbau kaip konstruktorius architektas, užsiimantis detalizavimu. Trečioje firmoje pradėjau dirbti architekto-3D vizualizatoriaus pareigose ir po metų tapau verslo vystytoju tarp Danijos ir Baltijos šalių. Po metu išėjau iš darbo ir įkūriau „NOR3D“ vizualizacijų studiją.

Kaip gimė idėja įkurti savo įmonę ir dar svetur – Kopenhagoje?

Tai paskatino noras sukurti darbo erdvę, kurioje žmonės atrastų savo talentą, jaustųsi laisvi, vertinami ir kartu su visa studija „šoktų stačia galva“ į iššūkius. Plius, Kopenhaga jau daug metų yra laikoma architektūros centru: visas miestas kvėpuoja kūryba ir dizainu, o tai yra didelis paskatinimas.

„NOR3D“ studijos eksterjeras
„NOR3D“ studijos eksterjeras / „NOR3D“ studijos nuotr.

Su kokiais sunkumais studijuojant ar dirbant susidūrėte savo profesinėje srityje?

Laikas. Niekada užtektinai jo neturėjau ir vis dar neturiu. Turiu daug idėjų ir noro daryti tiek visko daug, bet gaila, kad turime tik 24 valandas per parą. Dar iki šios dienos tenka padirbėti 100 valandų per savaitę.

Galbūt esate laimėjęs apdovanojimų ar įvertintas kokiais nors kitais būdais? Papasakokite apie tai.

Esu gavęs kažkokių apdovanojimų, bet tuo nelabai domiuosi. Man didžiausias įvertinimas yra žmonių pasitikėjimas: kiekvieno, kuris tiki tuo, ką darome, kiekvieno vienaip ar kitaip prisijungusio prie mūsų kelionės ar sekančio mūsų kelionę iš šalies. Ir visa tai atsispindi vis augančiu klientų ratu.   

Ko palinkėtumėte studentams, kurie susiduria su vienokiais ar kitokiais sunkumais, baimėmis ar abejonėmis?

Visą tai – sunkumus, baimes ir abejones – priimkite kaip geriausią motyvaciją, kokią tik galime kiekvienas iš mūsų gauti. Tai, kas atrodo sunku šiandien, rytoj atrodys lengviau.

„Auderod“ duomenų centro interjero vizualizacija
„Auderod“ duomenų centro interjero vizualizacija / „NOR3D“ studijos nuotr.
Paviljono vaizdo iš paukščio skrydžio vizualizacija
Paviljono vaizdo iš paukščio skrydžio vizualizacija / „NOR3D“ studijos nuotr.
„Pumos ežero“ Kanadoje vizualizacija

Daugiau vizualizacijų studijos „NOR3D“ darbų galite rasti čia.