Kovo 31-balandžio 4 dienomis vykęs BIP projektas „Form, Sequence, Texture. The making of an editorial object” subūrė 42 studentus ir 5 dėstytojus iš Vilniaus kolegijos Dizaino fakulteto (Lietuva), Polish-Japanese Academy of Information Technology in Warsaw (Lenkija) ir lycée Bréquigny de Rennes (Prancūzija) aukštųjų mokyklų dalyvauti dizainerių Ana Resende ir Luís Sousa Teixeira (Portugalija) vedamose dirbtuvėse apie šiuolaikinį grafinį dizainą ir jo formas meninėje leidyboje. Šiame projekte buvo siekiama analizuoti formos, sekos ir tekstūros svarbą leidinyje, kalbėti apie šiuolaikišką tipografikos ir tinklelio naudojimą grafinio dizaino projektuose bei tirti, kaip pasakojimas ir istorija gali būti atskleisti vizualinių įrankių pagalba.
Žymių Portugalijos grafikos dizainerių vedamos diskusijos ir dalijimasis asmenine darbo ir kūrybos patirtimi supažindino studentus su įvairiais iššūkiais, kurie kyla kasdieninėje specialistų veikloje bei atskleidė leidybos pasaulio įvairovę.
Šių intensyvių tarptautinių dirbtuvių metu buvo sukurta keturiolika originalių meninių knygų, kurių konceptualios idėjos buvo atskleistos remiantis formos, medžiagiškumo, eksperimentinės tipografikos kriterijais, juos papildant originaliu leidinio įrišimo sprendimu.


