Deividas Trapas: praktika „Studio Divize & Reformat“ įmonėje Čekijoje 2021 m. spalio – gruodžio mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas tau labiausiai patiko atliekant praktiką?

Labiausiai man patiko studijos aplinka bei įvairios man paskirtos užduotys. Pirma man paskirta užduotis buvo pakuotės dizainas, kurią man leido pradėti visiškai savarankiškai. Man atiteko svarbiausia projekto dalis – sukurti koncepciją pačią pirmą praktikos dieną, kas buvo gana intensyvu. Vėliau aš gavau ir kitų kūrybinių, taip pat ir techninių užduočių.

Studijos aplinka buvo labai draugiška, aš gavau daug profesinės patirties bendraujant su kolegomis. Draugiškumui palaikyti įmonėje vykdavo team building’ai, o kartais darbo dieną pradėdavome ir kavinėje. Praktikos metu vykdavo įdomūs workshop’ai, kuriuose aš išmokau rišti knygas ir naudotis Figma programa, kuri yra skirta internetinių svetainių kūrimui.

Aprašyk situaciją, kai tau buvo sunku, bet sugebėjai rasti išeitį

Man buvo sunku dirbti su pirmuoju projektu, nes tai buvo pirmas realus projektas, kurį reikėjo atlikti profesionaliai ir aš neturėjau didelės patirties pakuotės dizaine ir darbo studijos aplinkoje. Dėl patirties stokos buvau lėtesnis negu norėjau ir šiek tiek jutau stresą. Tačiau išeitį iš šios padėties radau natūraliai – po truputį tapau greitesnis, o, be to, labai padėjo ir konsultacijos su kolegomis.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum šią įmonę būsimiems „Erasmus+“ studentams?

Rekomenduočiau dėl geros aplinkos ir galimybės dirbti su įvairiais projektais. Šios studijos klientų sąraše yra daug galerijų, teatrų, todėl projektai yra tikrai įdomūs.

Kaip sekėsi pritapti Čekijoje?

Pritapti sekėsi puikiai. Darbo metu turėjome team building’ą sodyboje, kartu su kolegomis leidome laiką gamtoje, bare, komunikuodamas su vietiniais žmonėmis truputį pramokau kalbėti čekiškai, dėl ko labai džiaugiuosi.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Laisvalaikiu aš papildomai dirbau, tačiau taip pat lankiausi galerijose, muziejuose, baruose. Rudenį kelias dienas lankiausi „Lustr“ iliustracijos festivalyje, kuris paliko labai daug įspūdžių.

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ praktika?

Ši „Erasmus+“ praktika man davė galimybę ateityje dirbti įmonėje „Studio Divize & Reformat“, nes gavau joje darbo pasiūlymą.