Dovydas Paškonis: praktika „Scandicus“ įmonėje Švedijoje 2019 m. birželio – rugsėjo mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas labiausiai patiko dalyvaujant „Erasmus+“ programoje?

Labiausiai man patiko pamatyti pačią Švediją. Šioje šalyje yra gražūs dideli miškai, kalnuotos vietovės, įspūdingi naktiniai miestai ir t. t. Be to, atlikdamas praktiką įgavau daug patirties statybų srityje – išmokau įstatyti duris, sumontuoti spintas, surinkti virtuvinius baldus ir taip pat spręsti problemas ir planuoti atliekamas užduotis komandoje. Man patiko bendrauti su švedais, nes tokiu būdu turėjau puikią galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias.

Ką tau davė dalyvavimas „Erasmus+“ praktikos programoje?

Dalyvavimas „Erasmus+“ programoje man davė išties daug. Aš susipažinau su daug žmonių statybos srityje, įgavau patirties surinkinėjant baldus, planuojant darbus ir paskirstant žmones tuos darbus atlikti. „Erasmus+“ praktikos atlikimas man atvėrė naujas galimybes statybos sferoje.

Ar buvai pakliuvęs į kokią nors sudėtingą situaciją, kurioje radai išeities sprendimą?

Prisimenu atvejį, kuomet man reikėjo mūsų darbuotojų komandai suskirstyti darbus visame name prieš ateinant ,,NCC“ švedų patikrinimo komandai. Iš pradžių visa tai man atrodė labai sudėtinga, tačiau kuomet į viską įsigilinau ir išanalizavau situaciją, paskirsčiau visiems darbus ir galiausiai pasiekėme gerų rezultatų. Protokolas buvo tvarkingai sutvarkytas ir namas buvo priduotas. Tai buvo mano pirmoji vadovavimo darbams patirtis 🙂 Visi stebėjosi, kad praktikantas sugebėjo puikiai susitvarkyti su paskirta užduotimi 🙂

Pilnas virtuvės baldų komplektas, kurį aš surinkau savo darbo metu

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum kitiems studentams atlikti praktiką šioje įmonėje?

Rekomenduočiau šią įmonę, nes joje dirba puikus ir labai draugiškas kolektyvas, kuris visada pagelbėja reikalui esant. Įmonė atsižvelgia į studento studijų sritį ir paskiria užduotis pagal specialybę.

Ką veikdavai laisvalaikiu savo „Erasmus+“ praktikos laikotarpiu?

Laisvalaikį aš visada stengiausi praleisti aktyviai. Savaitgaliais aš keliaudavau: aplankiau Daniją, pabuvojau Kopenhagoje, važiuodavome prie ežerų, teko apsilankyti prie didžiausio Vanerno ežero Švedijoje, buvome aplankyti kolegų kitame mieste už 400 km., kur apsilankėme jų statybų aikštelėje, o atėjus rugsėjui važiuodavome grybauti 🙂

Noriu padėkoti „Erasmus+“ programai už visas savo patirtis!