Edukacijos moksleiviams

Edukacijos moksleiviams

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija kviečia 11-12 klasių moksleivius iš visos Lietuvos dalyvauti nuotolinėse edukacijose įvairiausiomis temomis. Edukacijų metu, kurias ves VTDK dėstytojai, moksleiviai ne tik sužinos kažką naujo, bet ir galės bent trumpam pasijausti studentais.

surface HJgaV1qjHS0 unsplash

Informacija mokytojams
Dėl grupinių nuotolinių edukacijų moksleiviams organizavimo Jums patogiu metu prašome kreiptis į VTDK viešųjų ryšių specialistą Deividą Aukštuolį telefonu +370 646 00385 arba elektroniniu paštu d.aukstuolis@vtdko.lt 

Edukacijos pavadinimas Data, laikas Prisijungimas prie edukacijos ir registracija
„Mobilografija“
Nuotraukų kūrimas telefonu tapo kasdienybe, tačiau ne visada vaizdas gaunasi toks, kokio tikimasi. Paskaitos metu moksleiviai sužinos, kaip telefonu darytas nuotraukas pakelti į aukštesnį lygį: moksleiviams bus pateiktas kompozicijos, apšvietimo ir vaizdų redagavimo pradžiamokslis.
Kovo 8 d. 16.00 – 17.30 val.
Kovo 15 d. 16.00 – 17.30 val.
Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Bio–mecha–tronika“
Edukacijos metu moksleiviai bus supažindinami su biomechatronikos pagrindais, biomechatronininių sistemų tipais, jų pagrindiniais komponentais ir pritaikymo galimybėmis.
Susipažins:
  • su pagrindiniais fiziologiniais procesais vykstančiais žmogaus organizme, jų registravimui naudojamomis sistemomis;
  • dirbtinių organų ir bioninių galūnių projektavimo ir konstrukciniais ypatumais;
  • jutikliais, jų konstrukcijomis ir veikimo principais.
Kovo 12 d. 13.00 – 14.30 val.
Kovo 19 d. 13.00 – 14.30 val.
Kovo 26 d. 13.00 – 14.30 val.
Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Programavimo turnyrai“
Paskaitos metu bus pasakojama apie Codeforce programavimo turnyrus, apie programavimo užduotis, kurios yra pateikiamos darbo pokalbių metu ir kaip joms pasiruošti
Kovo 9 d., 15.00 – 16.30 val.
Kovo 16 d.,15.00 – 16.30 val.
Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„3D detalių modeliavimas“
Paskaitos metu moksleiviams bus suteikiamos bazinės žinios apie modeliavimo pagrindus, mokoma kurti SolidWorks projektavimo sistema detalių modelius ir junginius. Detalių brėžinių paruošimas spausdinimui su 3D spausdintuvu.
*Paskaitai reikalingas kompiuteris su Windows operacine sistema
Kovo 17 d.,13.00 – 14.30 val.
Kovo 24 d.,13.00 – 14.30 val.
Kovo 31d., 13.00 – 14.30 val.
Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt

„Šėšėlių architektūra interjere“
Edukacijos metu moksleiviai bus supažindinami su šviesos iš šėšėlio vaidmenimis architektūroje ir interjere, galės įvaldyti laikinosios instaliacijos pagrindus, gaus galimybę pažvelgtį į mus supančią kasdienybę ir buiti menininko akimis. Paskaitai reikia turėti po vieną ar du išmaniuosius telefonus arba išmanųjį ir fotoaparatą, taip pat turėti galima papildomus šviesos šaltinius.

Kovo 17 d. – (laisvų vietų nėra)
Kovo 24 d., 15:00 – 16.30 val.

Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt

„Eismo įvykių ekspertizė. Transporto priemonių greičio nustatymo metodai ir būdai“
Edukacijos metu moksleiviai susipažins su transporto priemonės greičio apskaičiavimais iš jos paliktų ratų pėdsakų, iš pėsčiojo nublokšto atstumo. Taip pat sužinos, kaip nustatyti transporto priemonės greitį iš jos sugadinimų išsidėstymo ir intensyvumo, kompiuterio programomis atkuriant eismo įvykio eigą ar atliekant vaizdų tyrimą ir tiriant vaizdo įrašą.

Kovo 12 d. 13.00 – 14.30 val.
Kovo 19 d. 13.00 – 14.30 val.

Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Nuo idėjų iki lenktynių. Studentiška formulė ir Elektrinis kartas"

  Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Šiuolaikinio automobilio projektavimo ir gamybos principai“
Trumpas kursas apie automobilių projektavimą. Edukacijos metu bus pristatomi aštuoni automobilio kūrimo etapai – nuo eskizo braižymo iki galutinio koncepto sukūrimo. Pateikiamos gairės, kaip braižomas eskizas, išlaikomos sudedamųjų dalių proporcijos, sekant žymiųjų automobilių gamintojų pavyzdžiais.

Kovo 9 d. 16.00 – 17.30 val.
Kovo 16 d. 16.00 – 17.30 val.

Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Duok antrą šansą“
Paskaitos metu moksleiviai sužinos kaip įvairios atliekos, dūlančios sąvartynuose ir didinančios taršą - plastikas, popierius bei biokuro deginimo pelenai galėtų pasitarnauti kuriant statybines medžiagas, kokie yra netikėčiausi, inovatyviausi ir įdomiausi pakartotini atliekų panaudojimo būdai.
 Kovo 29 d. 15.00 – 16.00 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„3D modelio kūrimas“
Paskaitos metu moksleiviai susipažins su viena iš pastato projektavimui skirtų programų ir pamatys kaip atliekamas pastatų projektavimas.
 Kovo 26 d. 14.00 – 15.00 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Kojos - šiltai, galva - šaltai“
Paskaitos metu moksleiviai sužinos apie elektrinio ir vandeninio grindinio šildymo privalumus lyginant su radiatoriniu šildymu; kuriuo atveju ir kodėl „kojoms - šilta, o galvai - vėsu“.
 Kovo 19 d. 14.00 – 14.45 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Saulės energija nuo NASA iki žaislų - robotų“
Moksleiviai susipažins su Saulės energijos panaudojimu įvairiose srityse. Paskaitos metu moksleiviai pamatys, kaip galima panaudoti fotovoltinius elementus konstruojant žaislus - robotus.
 Kovo 12 d. 14.00 – 14.45 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Išmaniųjų žemėlapių kūrimas“
Edukacijos metu moksleiviai susipažins su moderniomis technologijomis, kurios taikomos kuriant įvairių rūšių žemėlapius bei planus, tai pat sužinos tų žemėlapių naudą visuomenei. Pasakojimas apie šiuolaikinį kartografijos pasaulį atskleis pagrindines šio mokslo paslaptis. Bus pateikti vaizdingi pavyzdžiai, kaip žemėlapių kūrimas gali tapti ir įdomia pramoga ir naujų atradimų įrankiu.
 Kovo 18 d. 14.00 – 14.40 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Per kur išeina šiluma?”
Paskaitos metu moksleiviai susipažins su fizinių kūnų skleidžiamų infraraudonųjų spindulių intensyvumo fiksavimą per atstumą. Moksleiviams bus pateikta informacija apie termovizinius prietaisus, matavimus su jais bei termovizines nuotraukas ir kaip jų pagalba galima nustatyti kur dingsta šiluma iš namo.
 Kovo 15 d. 15.00 – 15.50 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Inžinerinės sistemos, kurias sukūrė pati gamta“
Edukacijos metu moksleiviai susipažins su šiuolaikinėmis inžinerinėmis sistemomis, kurias projektuotojai nukopijavo iš gamtos. Gamta sukūrė daugybę šedevrų, ir kuo toliau žmogus juda technologinės plėtros keliu, tuo naudingesnių pamokų gyvasis pasaulis gali išmokyti mokslininkus ir inžinierius. Moksleiviams bus pateikta informacija, kaip gamtos reiškiniai naudojami vėdinimo, kondicionavimo, dūmų šalinimo ir vandens gamybos projektuose.
 Kovo 23 d. 15.00 – 15.40 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Būk saugus elektroninėje erdvėje“
Paskaitos metu bus supažindinama su duomenų rinkimu elektroninėje erdvėje, kas tai yra slapukai, nešifruotos svetainės, dirbtinis intelektas, ką reikia žinoti apie socialinius tinklus, slaptažodžių kūrimo ypatumus.
Kovo 19 d. 14.00 – 15.30 val. Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt
„Kaip išsirinkti geriausią įmonę Jūsų siuntai?“
 
  Registracija į edukaciją vykdoma el. paštu d.aukstuolis@vtdko.lt

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU