Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai gali išvykti studijoms į tas aukštąsias mokyklas su kuriomis sudarytos dvišalės sutartis dėl Erasmus mainų (žr. "Erasmus+" programos partneriai). Studijų mobilumu laikomas ir toks periodas, kuris apima studijų ir praktikos veiklas, einančias viena po kitos ir organizuojamas tos pačios priimančiosios aukštojo mokslo institucijos. Tokio mišraus mobilumo atveju galima sujungti pvz. 1 mėn. praktikos laikotarpį su 2 mėn. studijų laikotarpiu ir panašiai.

Prieš išvykimą Erasmus studentams suteikiama:

  • Erasmus studento chartija, kurioje nurodytos jų teisės ir įsipareigojimai studijų laikotarpio užsienyje atžvilgiu;
  • Studijų sutartis (angl. k. Learning Agreement), kurioje nurodyta privaloma studijų programa, patvirtinta studento, jį siunčiančiosios ir priimančiosios institucijų.
  • Studijų laikotarpiui užsienyje pasibaigus, priėmęs universitetas turi pateikti Erasmus studentui ir jį siunčiančiajam universitetui išrašą, patvirtinantį, kad sutarta programa buvo įvykdyta, ir pateikiantį studijų rezultatus (akademinę pažymą). Studijų pripažinimas yra vykdomas remiantis Europine kreditų perkėlimo ir kaupimo sistema (ECTS).
  • Studentams skiriama Erasmus stipendija, padengsianti jų kelionės ir pragyvenimo išlaidas, patirtas studijų laikotarpiu užsienyje, bei išankstinius intensyvius kalbos kursus (EILC), jei jų prireikia.
Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU