Fotografijų paroda „Brutalizmo mįslės“

#suVIKOpavyko

Technikos ir Dizaino fakulteto rūmuose II aukšto koridoriuje atidaryta antro kurso studentų Justės Antonovaitės, Gabijos Kupčinskaitės, Egidijaus Pauliaus Sebestino, Liudo Vaškevičiaus ir Izabelės Žiobakaitės fotografijų paroda „Brutalizmo mįslės“.

Pasak autorių, brutalistinė architektūra žmonėms sukelia įvairių minčių: vieni į ją žiūri kaip į statinius, kuriuos reikia naikinti, kurie gadina viso miesto įvaizdį ir asocijuojasi su nejaukumu ar šaltumu. Tuo tarpu jiems, fotografams, tai yra vienas iš iššūkių, kaip iš kitos perspektyvos pažvelgti į tokią savitą istoriją turinčią architektūrą.

Jie pabandė užfiksuoti tokius šios architektūros elementus, kurių daugelis gali nepastebėti. Šioje parodoje savo fotografijomis jie nori atkreipti dėmesį į brutalistinių pastatų detales ir suteikti joms paraleles. Pavyzdžiui, LR Sveikatos apsaugos ministerijos detalės primena muziką, vertikales, Vilniaus sporto rūmai yra tarsi stygos, žingsniai, laiptai ar betoninės bangos. Jaunieji fotografai kviečia žiūrovus žvilgtelti į jų darbus ir pabandyti atspėti, kurių pastatų detalės užfiksuotos nuotraukose.

R. Valujavičienės nuotraukos
Parodos dalyvių nuotraukos