Gedvinas Stalauskas: praktika Tamperės taikomųjų mokslų universitete Suomijoje 2019 m. gruodžio mėn. – 2020 m. vasario mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum kitiems studentams atlikti praktiką Tamperės taikomųjų mokslų universitete?

Rekomenduočiau šį universitetą dėl to, jog ši institucija suteikia studentams prieigą prie įvairių įrenginių, kurie yra reikalingi projekto atlikimui. Vienas iš tokių mums suteiktų įrenginių buvo 3D spausdintuvas, kuriuo mes galėjome naudotis bet kuriuo metu. Norint pasinaudoti šiuo spausdintuvu reikėdavo užsiregistruoti, pažymėti spausdinimo datą ir laiką bei savo projekto pavadinimą. Medžiagos reikiamų detalių spausdinimui buvo vežamos kiekvieną dieną dideliais kiekiais. Nėra buvę tokio atvejo, jog būtume pritrūkę reikalingų medžiagų.

Ką tau suteikė „Erasmus+“ praktika?

Praktika padėjo išmokti dalykus, kuriuos anksčiau mokantis teoriškai buvo sunku įsisavinti. Praktikos metu aš patobulėjau programavimo srityje. Atliekant praktinius darbus per kompiuterinę programą „Arduino“ mes gilinomės į pateiktas užduotis, stengėmės spręsti iškilusias problemas. Vienos praktinės užduoties metu mums buvo duota sukurti programą, kuri valdytų kintamos srovės variklį.

Kas tau labiausiai patiko atliekant „Erasmus+“ praktiką?

Labiausiai man patikęs dalykas praktikuojantis buvo tas, jog mums buvo galima naudotis visomis laboratorijomis ištisą parą. Mums buvo duotos kortelės su kuriomis mes galėjome atsirakinti kabinetus.

Be to,  man didžiulį įspūdį paliko Tamperės taikomųjų mokslų universitete palaikoma labai teigiama atmosfera. Visi darbuotojai ir studentai su mumis buvo labai draugiški, su savo kuratoriais mes leisdavome kartu laisvalaikį ir netgi kelis kartus ėjome kartu dainuoti karaoke 😊

Ką veikdavai laisvalaikiu savo praktikos laikotarpiu?

Didžiausią dalį laisvalaikio mes praleisdavome kartu namuose žaisdami stalo žaidimus. Taip pat mes eidavome pasivaikščioti į miestą ir kartais apsilankydavome klubuose, kuriuose renkasi labai daug studentų. Mes turėjome progą susipažinti su studentais iš įvairių šalių, kurie taip pat buvo „Erasmus+“ programos dalyviai.

Šios praktikos laikotarpiu aš turėjau išties daug smagių akimirkų, dėl ko aš labai džiaugiuosi pasinaudojęs šia galimybe sudalyvauti „Erasmus+“ programoje.