Geodezija ir kadastras: edukacinė išvyka į Gamtos tyrimų centrą

#suVIKOpavyko

2023 m. vasario 9 d. Geodezijos ir kadastro studijų programos nuolatinių studijų II kurso studentai ir dėstytoja N. Augūnienė vyko į Gamtos tyrimų centrą (Akademijos g. 2, Vilnius).

Tikslas – supažindinti studentus su Gamtos tyrimų centro Giluminės geologijos laboratorijoje atliekamais tyrimais apie prekambro laikotarpio uolienų cheminę sudėtį, susidarymo sąlygas, amžių,  evoliuciją bei giluminių struktūrų poveikį nuosėdinei dangai ir naudingųjų iškasenų telkinių susidarymui.

Edukacinės išvykos dalyvius pasitiko Gamtos tyrimų centro Giluminės geologijos laboratorijos vadovė dr. Gražina Skridlaitė, kuri supažindino su Gamtos tyrimų centro veikla ir perspektyvomis. Vėliau įmonės darbuotojai edukacinės išvykos dalyviams pristatė Gamtos tyrimų centre veikiančias laboratorijas (Cheminės ekologijos ir elgsenos, Ekotoksikologijos, Giluminės geologijos ir kt.) ir tyrimus, kurie yra vykdomi siekiant geriau pažinti ir saugoti ekosistemas, tvariai naudoti Lietuvoje turimus išteklius.

Išvykos metu studentai aplankė Mineralų muziejų, susipažino su naudingųjų iškasenų kolekcija,  atspindinčia didelę Žemės plutos mineralų ir uolienų įvairovę.

N. Augūnienės nuotraukos