Gerosios patirties sklaida užsienio partneriams praktiniame seminare-diskusijoje „Mokslo dirbtuvės – studentų įtraukimas į visuomenės poreikiais grįstus tyrimus“

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2019 m. lapkričio 12 d.  kolegijos Tarptautinės savaitės metu vyko susitikimas-diskusija tema „Mokslo dirbtuvės – studentų įtraukimas į visuomenės poreikiais grįstus tyrimus“.  Anonsuota diskusija sulaukė didelio užsienio partnerių susidomėjimo – renginyje diskutavo 12 dalyvių iš Suomijos, Bulgarijos, Čekijos, Portugalijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Turkijos.

Diskusijos dalyviai aptarė mokslo dirbtuvių koncepciją ir kolegijos patirtį įgyvendinant tokius projektus. Vėliau renginio dalyviai grupėse diskutavo klausimais, kurie jų pačių nuomone yra aktualiausi, modeliuojant mokslo dirbtuvių veiklą jų institucijose: veiklos finansavimas, studentų motyvacija ir įsitraukimas, bendradarbiavimo tradicijų trūkumas tarp visuomenės institucijų ir aukštųjų mokyklų tyrimų srityje, mokslo dirbtuvių projektų įtraukimas į studijų programas.

Diskusijos pabaigoje dalyviai minėjo, kad šis renginys jiems buvo naudingas – informacija apie mokslo dirbtuves jiems buvo nauja, buvo labai naudinga išgirsti apie VTDK patirtį diegiant tokią iniciatyvą į studijų procesą, buvo įdomu aptarti aktualią problematiką su kolegomis iš įvairių šalių.