Įmonėje GFORMA - lieto akmens pristatymas VTDK studentams

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos trečio kurso interjero dizaino studijų programos studentai, lydimi lektoriaus Jaroslav Daveiko, lankėsi Kaune įsikūrusios akrilinį akmenį apdirbančios įmonės Gforma dirbtuvėse. 23 būsimieji interjero dizaineriai prieš pasiruošimą diplominiams darbams domėjosi lieto akmens medžiagomis ir gaminiais.

Gformos specialistai supažindino jaunuolius su akrilinio akmens savybėmis ir pritaikymo galimybėmis, papasakojo apie įdomiausius jau įgyvendintus ir būsimus projektus. Vis labiau populiarėjančių lieto akmens medžiagų spalvos, tonai ir raštai ypač dera moderniose patalpose, puikiai įsilieja į bendrą interjero dizaino koncepciją. Studentai ne tik sužinojo, kaip apdirbamas akrilinis akmuo, bet ir iš arti stebėjo Gformos meistrų darbą, uždavinėjo klausimus.

Lietas akmuo yra itin praktiškas, todėl jo gaminiai dažnai montuojami viešosiose erdvėse. Viešbučių, prekybos centrų ar įmonių sanmazguose įprasti ilgi dvigubi praustuvai su vandens išbėgimu per sienelės kraštą. Žiūrint į tokį praustuvą nematyti skylės – tik siaura juostelė palei kraštinę vandeniui nutekėti. Vientisa gaminio forma padeda atskleisti dirbtinio akmens raštą ir tekstūrą.

Įdomiausia studentams buvo gamybos ceche, kur kiekvienas norintysis galėjo lankstyti karštą akrilinio akmens masę. Jaunuoliai mėgino klijuoti atskiras lieto akmens detales į vientisą gaminį specialiais klijais, poliruoti jau pagaminto produkto paviršių. Akrilinio akmens plautuvės su tos pačios medžiagos stalviršiais bei kitomis detalėmis sujungiamos be žymių, tačiau daugelis nė neįsivaizduoja, kaip tai daroma. Ceche studentai visa tai išvydo gyvai.

Ne vienas nustebo, kokie vientisi atrodo iš kelių detalių suklijuoti akrilinio akmens gaminiai. Pavyzdžiui, be siūlių prie stalviršių priklijuojami borteliai nuo vandens purslų. Statūs sujungimai šiek tiek užapvalinami (milimetro dalimis), kad nebūtų stataus kampo. Tokie baldai atrodo tarsi išlieti iš vientisos medžiagos. Juos lengva valyti, nes nėra tarpų vandeniui ar nešvarumams kauptis. Apžiūrinėjant lieto akmens gaminius norisi pačiam perbraukti pirštais ir patikrinti, ar tikrai nesijaučia sudūrimų. Būsimieji dizaineriai irgi juos delnais patikrino.

Vietoje sutartų dviejų akademinių valandų studentai Gformos dirbtuvėse praleido visas tris. Išvyko ne tik kupini geros nuotaikos ir naujų idėjų, bet ir nešini dovanotais lieto akmens pavyzdžiais. Kilnodami lieto akmens gabalus būsimieji dizaineriai pastebėjo, kad ši medžiaga nėra lengva, nors iš jos pagamintos interjero detalės vizualiai sukuria lengvumo įspūdį.