Vilniuje atidengta gatvės lentelė olandų kalba

Ketvirtadienį Nyderlandai švenčia didžiausią nacionalinę šventę – Karaliaus dieną. Šia proga ir Vilnius ypatingai pasveikino olandų bendruomenę – užrašu „Holland straat“ papuošta Olandų gatvė. Ant Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastato (Olandų g.16) šventiškai atidengta lentelė yra būtent tokio dizaino, koks įprastas Nyderlandų karalystėje, rašoma pranešime.

„Džiaugiuosi, kad karališka proga atidengiame jau 10-ąjį gatvės puošybos elementą kita kalba Vilniuje – tai atviro miesto simbolis ir draugiškumo ženklas visiems čia gyvenantiems ir atvykusiems. Sveikinu visus Karaliaus dienos proga – Jūsų dinamiška šalis įkvepia Vilnių!“ – Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino Nyderlandų karalystės ambasadorių Lietuvoje Bertą van der Lingeną, Vilniuje įsikūrusią olandų bendruomenę ir čia studijuojančius olandus.

Miesto vadovas pasidžiaugė, kad Nyderlandų ambasada yra viena aktyviausių ir dovanoja miestui labai daug gražių projektų: nuo 2004 m. apsodina tulpėmis Olandų žiedą, įrengė nemokamą bibliotekėlę Bernardinų sode, padovanojo miestui automobilio formos dviračių stovus, organizuoja mokymus dviračių takų projektuotojams, darnaus judumo ir bendrojo miesto planų rengėjams. Ambasadoriaus Bertas van der Lingenas sakė, jog didžiuojasi dar vienu gražiu projektu ir gatvės pavadinimu olandų kalba, kuris atidengtas būtent ant Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pastato, kurios bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su Nyderlandų Karalystės ambasada: grafinio dizaino katedros dėstytojai ir studentai pagal Ambasados suformuluotas praktines užduotis kuria įvairius infografikos projektus.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/vilniaus-zinios/vilniuje-atidengta-gatves-lentele-olandu-kalba-793-789696

Nuotr. S. Žiūros

vilniuje atidengta gatves lentele olandu kalba 5901f13daf70d

0004

0004vilniuje atidengta gatves lentele olandu kalba 5901f13daf70d