Atidaryta tarptautinė konferencija „TECHNOLOGINĖS INOVACIJOS TVARIOS VISUOMENĖS POREIKIAMS - 2017“

2017 m. lapkričio 8 d. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (VTDK) startavo dvi dienas vyksianti tarptautinė konferencija „Technologinės inovacijos tvarios visuomenės poreikiams 2017“.

Atidarymo metu žodį tarė VTDK direktorė Liucija Nijolė Kikutienė, kuri džiaugėsi, jog tarptautinės konferencijos data siejasi su Lietuvos nepriklausomybės šimtmečiu:

„Šiandien sukanka lygiai 100 dienų iki Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio paminėjimo. Ši simbolinė diena verčia mintimis grįžti į Lietuvos valstybingumo pradžią. Per 100 metų Lietuva ir pasaulis pasikeitė neatpažįstamai. Šiandien gyvename dinamiškoje aplinkoje, išgyvename ketvirtą pramonės revoliuciją (Industry 4.0), kuri iš esmės keičia gamybos procesus, verslo modelius, o kartu ir reikalavimus švietimui. Tikiuosi, jog per dvi tarptautinės konferencijos dienas bus apžvelgtas efektyvus ir prasmingas mokslo žinių ir technologijų panaudojimas siekiant tvarios pažangos. Sumanus ir atsakingas inovatyvių technologijų taikymas yra vienas iš esminių ekonominio augimo, aukštos gyvenimo kokybės ir naujų darbo vietų kūrimo garantų.“

Taip pat VTDK direktorė L. N. Kikutienė pasidžiaugė, jog konferencijoje pasidalinti savo įžvalgomis sutiko ne tik vieni žinomiausių Lietuvos ekspertų, bet ir mokslininkai bei verslo atstovai iš Švedijos, Lenkijos, Gruzijos, Latvijos ir Ukrainos.

Šeštą kartą organizuojamoje tarptautinėje konferencijoje sveikinimo žodį tarė ir Kolegijos tarybos pirmininkas, AB „Montuotojas“ generalinis direktorius Alfonsas Jaras. Įdomius ir dėmesį kaustančius pranešimus skaitė Jungtinių Tautų Darnaus vystymosi nepriklausomų mokslininkų grupės narys, Kauno Technologijos universiteto prof. habil. dr. Jurgis Kazimieras Staniškis, svečias iš Lietuvos mokslų akademijos, akad. prof. habil. dr. Jurgis Vilemas, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjas Dainius Čergelis, AB „Lietuvos geležinkeliai“ Personalo departamento direktorė Irena Balkūnė.

Konferencijos programa
Plenarinės sesijos pranešimai