Talentų ugdymo programa įsibėgėja: VTDK ir „Lietuvos geležinkeliai“ sudarė naują bendradarbiavimo sutartį

Pirmąkart sudaryta penkiašalė sutartis tarp „Lietuvos geležinkelių“ grupės ir Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos žymi ne tik abipusio intensyvaus bendradarbiavimo pradžią, bet ir įsipareigojimą projektuoti ateities geležinkelio profesijos modelį.

„Lietuvos geležinkelių“, UAB „Geležinkelio tiesimo centras“, UAB „Gelsauga“ ir UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas“ bei VŠĮ „Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija“ vadovai ketvirtadienį padėjo parašus ant naujos tarpusavio bendradarbiavimo sutarties bei ketinimų protokolo, kuriais įsipareigota ne tik intensyviai bendradarbiauti su atskiromis grupės įmonėmis, bet ir išskirtinį dėmesį skirti ateities profesijų architektūrai.

„Siekiant progreso negalime apsiriboti vien mokslo studijų, baigiamųjų darbų temų, stažuočių ar praktikų pasiūlymais. Į talentų ugdymą žiūrime kaip į galimybę netrukus „Lietuvos geležinkelių“ grupę papildyti veržliais ir kūrybiškais profesionalais. Mūsų potencialas ir noras pirmauti gali pasiūlyti neįtikėtinai plačias galimybes tiems, kurie nori tobulėti ir įrodyti savo vertę darbo rinkoje. Dėl tokių talentų esame pasiruošę stipriai konkuruoti“, - sako „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius Mantas Bartuška.

Pasak vienos didžiausių Lietuvos bendrovių vadovo, žaliojo kuro, elektrifikacijos, robotizacijos tendencijos geležinkelių industrijoje ima diktuoti madas visoms ugdymo įstaigoms. Būtent tokius įgūdžius įgiję specialistai yra labiausiai laukiami artimiausioje jų karjeros stotelėje.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje veikiantis Petro Vileišio geležinkelio transporto fakultetas, darbo rinkai ruošia automatikos sistemų, geležinkelių eksploatavimo, susisiekimo kelių ir statinių, geležinkelio riedmenų eksploatavimo ir remonto bei transporto informacinių sistemų specialistus.

„Lietuvos geležinkelių" įmonių grupė ateities profesionalams įsipareigojo suteikti reikalingą ugdymo bazę bei konsultacijas su aukščiausio lygio specialistais. Mokslo įstaigos ugdytiniai taip pat turės galimybę bepartiškai susipažinti su „Lietuvos geležinkelių" infrastruktūra, technologijomis, profesionalų žiniomis ir patarimais, inicijuoti mokslinius ir praktinius projektus bei tyrimus.

Kartu su šiais įsipareigojimais laukiama ir grįžtamojo ryšio iš dabartinių studentų, aktyviai įsitraukiant į įmonių grupės įgyvendinamus inovatyvius projektus. Pavyzdžiui, įgyvendinant šiuo metu „Vilniaus lokomotyvų remonto depo“ kuriamą SGD varomo lokomotyvo projektą.

Tuo tarpu iš švietimo įstaigos tikimasi nuolatinių pastangų gerinant ir modernizuojant studijų programas ateities geležinkelių ir logistikos srities profesionalams.

0001 20180315101453

0002 20180315101333