Atviroji prieiga – tai nemokama interneto prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos medžiagos), kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti, spausdinti nedidelį skaičių kopijų, įsirašyti į savo kompiuterines laikmenas. Atviroji prieiga sudaro sąlygas internete nemokamai pasiekti skaitmeninio formato mokslinę produkciją ir laisviau ją naudoti. Atvirosios prieigos plėtra suteikia galimybę skleisti mokslinių tyrimų rezultatus pasaulyje.

LIETUVOS ATVIROSIOS PRIEIGOS TALPYKLOS

eLABa Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka. eLABa kaupiami, saugomi bei pateikiami Lietuvos mokslo ir studijų elektroniniai dokumentai (monografijos, mokslo žurnalai, disertacijos ir santraukos, vadovėliai ir kita mokslo ir studijų literatūra).
ETD Lietuvos elektroninės tezės ir disertacijos.
Lituanistikos duomenų bazė Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.


ATVIROSIOS PRIEIGOS ELEKTRONINĖS KNYGOS

OAPEN OAPEN biblioteka kaupia laisvai prieinamas elektronines knygas, daugiausia socialinių ir humanitarinių mokslų srities. Šiuo metu OAPEN biblioteką sudaro daugiau nei 2300 elektroninių knygų PDF formatu. Knygų paiešką galima atlikti Kolegijos bibliotekos kataloge
SpringerOpen Atviros prieigos elektroninių knygų kolekcijoje šiuo metu yra 388 elektroninės knygos PDF ir ePub formatais, išleistos 2010–2018 metais. Knygų paiešką galima atlikti Kolegijos bibliotekos kataloge.
DOAB Directory of Open Access Books Atvirosios prieigos elektronių knygų katalogas.

 MENO SRIČIŲ ELEKTRONINIAI IŠTEKLIAI

 ePaveldas  Bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, užtikrinantis prieigą prie tūkstančių meno kūrinių, knygų, laikraščių, rankraščių tekstų, žemėlapių, garso įrašų.
 Europeana Collections  Prieiga prie daugiau kaip 50 mln. skaitmenizuotų kūrinių  knygų, muzikos, meno dirbinių  iš visos Europos bibliotekų, archyvų ir muziejų.
 World Wide Arts Resources  Meno išteklių svetainė, kurioje pateikiama informacija apie įvairias meno sritis, menininkus, parodas ir kita.
 Dexigner

Svetainė, kurioje galima rasti visas naujienas, susijusias su dizaino naujovėmis, renginiais, konkursais, knygomis, tinklaraščiais apie mados, leidybos, interjero, aplinkos, interneto dizainą ir kita.

KITI ELEKTRONINIAI IŠTEKLIAI, KUR GALIMA RASTI ATVIROS PRIEIGOS KNYGŲ, ŽURNALŲ IR KT.

 DeGruyter  Mokslinės literatūros leidykla, kurioje platus visų fizinių mokslų sričių knygų pasirinkimas, galimybė ieškoti tik atvirosios prieigos ar laisvai prieinamų knygų.
 Intech  Technologijų, žemės ūkio, biologijos ir kt. mokslo sričių knygos bei žurnalai.
 Scientific Research  Inžinerijos, verslo, ekonomikos, chemijos, medžiagotyros, aplinkos apsaugos, socialinių ir humanitarinių mokslų atviros prieigos moksliniai žurnalai ir knygos.