Irma Virpilaitytė: studijos Kavado ir Ave politechnikos institute (Portugalija) 2019-2020 studijų metais

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas tau labiausiai patiko studijuojant Kavado ir Ave politechnikos institute?

Studijuojant Kavado ir Ave politechnikos institute man labiausiai patiko dėstytojų naudojama mokymo metodika. Kiekviena užduotis buvo paaiškinama labai išsamiai, buvo nesunku suprasti ir įsivažiuoti, nes kiekvienas dėstytojas stengėsi kiekvienam studentui padėti individualiai. Užduotys, kurias mes gaudavome, buvo pritaikytos realiam gyvenimui.

Mes dalyvavome gana nemažo masto projekte dizaino dienos “Dia D” organizavime, kurio metu mes buvome įtraukti į įvairių užduočių vykdymą, tokių kaip didelio formato plakato paruošimą, patalpos dekoravimą, “Dia D” internetinės svetainės dizaino kūrimą, įvairių informacinių skrajučių ruošimą, užrašinių viršelio dizaino sudarymą, informacinio bukleto maketavimą ir t.t. Šių užduočių vykdymas užėmė gana daug laiko, tačiau dalyvavimas šiame projekte mums davė daug naudos, nes mes padarėme pažangą dirbant su įvairiomis programomis, sugebėjome atrasti savo individualų braižą ir stilistiką ir, be to, praplėtėme akiratį dirbdami  komandoje su kitos šalies studentais.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum Kavado ir Ave politechnikos institutą kitiems studentams?

Rekomenduočiau Kavado ir Ave politechnikos institutą dėl to, jog čia dėstytojai yra labai paslaugūs ir gerai moka anglų kalbą. Studijų programa šioje institucijoje yra įdomi, o patys vietiniai studentai noriai priima užsienio Erasmus studentus į savo gretas. Barseloso miestas yra netoli Porto, Bragos miestų ir paties vandenyno, tad turint laisvo laiko, po paskaitų galima sėsti į traukinį ir per valandą laiko nuvykti į vieną iš pasirinktų vietų.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Mes su kitomis VTDK studentėmis lietuvėmis atradome banglenčių sportą, kuris mums labai patiko. Mes kartu prie vandenyno praleisdavome daug laiko, kur čiuožinėdavome su banglentėmis, skaitydavome knygas, eskizuodavome, sėmėmės idėjų studijų darbų atlikimui.

Per studijų atostogas mes susiplanuodavome išvyką aplankyti daugiau pačios Portugalijos. Išvykos metu mes aplankėme nemažai nacionalinių parkų ir populiariausius Portugalijos miestus, tokius kaip Portą, Guimaraes, Bragą, Sintrą, Lisaboną, Viana do Castelo, Koimbrą, o taip pat savaitę laiko mes praleidome Portugalijos pietuose – Algarvėje. Be to, mūsų kelionių metu mes turėjome galimybę aplankyti taip pat ir Ispaniją 😊

Kita informacija, kuria norėtumei pasidalinti

Jeigu tu svajoji pakeisti aplinką ir praplėsti akiratį, trokšti sužinoti kažką naujo ir geriau pažinti save, nori atrasti naujų pažinčių ir susirasti naujų draugų ir galiausiai turi norą ne tik patobulinti anglų kalbą, bet ir pramokti naujos kalbos, aš tau siūlau nestovėti vietoje ir nedvejoti, bet pasiryžti ir išdrįsti leistis į vieną geriausių gyvenimo kelionių!