Kolegijos baigiamuoju darbu pasaulinio lygio įvertinimą pelniusi K. Ašvicė: tai puiki motyvacija

#suVIKOpavyko

Kolegijos baigiamuoju darbu pasaulinio lygio įvertinimą pelniusi K. Ašvicė: tai puiki motyvacija

Studijų baigiamasis darbas pareikalauja nemažai studentų jėgų ir laiko, tačiau tai dažniausiai atsiperka su kaupu. Kai kuriems profesinio bakalauro baigiamasis darbas asocijuojasi ne tik su baigtomis studijomis, bet ir kitais pasiekimais. Tuo gali pasigirti Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) absolventė Kristina Ašvicė, pelniusi bronzos apdovanojimą  „A‘Design Award and Competition“ konkurse.

Nors VTDK alumnė K. Ašvicė Grafikos dizaino studijas baigė prieš metus, tačiau neseniai ją pasiekė džiugi žinia, kad jos profesinio bakalauro baigiamasis darbas „Nesmulkintų vaistažolių pakuotės dizainas“ laimėjo bronzos apdovanojimą didžiausiame kasmetiniame pasauliniame dizaino apdovanojimų konkurse „A’Design award & competition”.

„Manau, dalyvavimas konkursuose yra jaudinantis dalykas. Man asmeniškai įvertinimas reiškia, kad aš judu teisingu keliu. Tai puiki motyvacija toliau gilinti savo žinias bei įgūdžius ir tęsti kūrybą. Be to, man buvo tikra garbė atstovauti kolegiją, nes su dėstytojų pagalba buvo sukurtas geras darbas, o su pastaruoju atsirado galimybė dalyvauti konkurse“, – džiaugsmo neslepia apdovanojimo laimėtoja.

Apdovanojimą pelnęs Kristinos Ašvicės „Nesmulkintų vaistažolių pakuotės“ dizainas
Apdovanojimą pelnęs Kristinos Ašvicės „Nesmulkintų vaistažolių pakuotės“ dizainas / K. Ašvicės nuotr.

Užklausta, kaip gimė idėja būtent šiam įpakavimui, K. Ašvicė teigia atsigręžusi į lietuvių kultūrą ir tradicijas. O nesmulkintos žolelės savo trapumu ir grynumu paskatino sukurti unikalią, tinkamą, patrauklią ir ekologišką pakuotę. Dėžės ir įpakavimai buvo pjaustomi taip, kad jų realizavimui užtektų popieriaus sulankstymo ir nereikėtų naudoti klijų.

„Pagrindiniai dėžutės dizainai yra pagaminti naudojant ekologišką dvipusį rudą popierių, kurio spalva ir medžiaga puikiai atliepia aplinkai draugiškos pakuotės tikslą. Baltiems įpakavimams pasirinktas pieno baltumo spalvos popierius, kuris deri su rudos spalvos tonu“, – pakuotės specifiką atskleidžia VTDK alumnė.

Nuolatinio tobulėjimo galia

K. Ašvicės, kaip dizainerės, kelionė prasidėjo dar 2001 metais, kuomet ji pirmą kartą įstojo į VTDK, kuri tuo metu vadinosi Vilniaus aukštesniąja statybos mokykla. Atrasti Grafikos dizaino specialybę paskatino du dalykai: kūrybos ir piešimo mėgimas bei tuo metu vis populiarėjanti dizainerio profesija.

Baigusi aukštesniąją mokyklą, moteris pasuko darbų ir šeimyninio gyvenimo link. Visgi, po 14 metų K. Ašvicė vėl grįžo į VTDK, šįkart vieneriems metams, norėdama po papildomų studijų įgyti profesinio bakalauro diplomą.

Kristina Ašvicė
Kristina Ašvicė / R. Kubiliaus nuotr.

„Apie galimybę sugrįžti į kolegiją svarsčiau ir ankščiau, tačiau tam tikri sprendimai ateina savo laiku. Man visuomet patiko mokytis bei gauti naujų įgūdžių, todėl, pasvarsčius apie naujus mokymosi kursus, nusprendžiau parašyt į kolegiją dėl galimybės „išsilyginti studijas“, – pasakoja pasaulinio lygio dizaino apdovanojimo laimėtoja.

Grįžus į kolegiją K. Ašvicei teko sunki užduotis – derinti darbą su studijomis, tačiau čia padėjo kolegijos darbuotojų geranoriškumas. „Kai negalėdavau sudalyvauti paskaitoje, po darbo skubėdavau į kolegiją – atvykdavau konsultacijoms, gaudavau užduotis ir daug dirbdavau savarankiškai. Dėstytojai visada buvo pasiryžę suteikti pagalbą“, – patirtimi dalinasi pašnekovė.

VTDK alumnės teigimu, studijos po daug metų davė puikią naujos pradžios galimybę, vėl pildant žinių bagažą ir pajaučiant žinių „alkį“. „Čia sutikau daug nuostabių dėstytojų, kurie suteikė naudingų žinių bei padėjo patarimais. Pratęsti mokymąsi kolegijoje buvo vienas iš geriausių sprendimų“,– įsitikinusi grafikos dizainerė.

Grafikos dizainerio darbo diena

Po aukštesniosios mokyklos baigimo K. Ašvicė pradėjo dirbti nedidelėje įmonėje ties skaitmeninėmis mašinomis. Tačiau po keleto mėnesių įsidarbino agentūroje, kur, jos pačios teigimu, įgijo daug patirties, kadangi savo įgūdžius lavino su įvairiais spausdinimo procesais bei darbo subtilybėmis.

Kristinos Ašvicės „Nesmulkintų vaistažolių pakuotės“ dizainas
Kristinos Ašvicės „Nesmulkintų vaistažolių pakuotės“ dizainas / K. Ašvicės nuotr.

Po septynerių metų moteris, išėjusi iš agentūros, įsidarbino „Maxima Grupėje“, kur pajuto meilę pakuotėms. Visgi planai pasisuko kita linkme: visai neseniai VTDK alumnė kartu su šeima išvyko gyventi į Norvegiją, kur dėl susiklosčiusios situacijos pasaulyje, kaip ir dauguma dizainerių, dirba namuose.

„Naujoje šalyje tenka pradėti karjerą nuo pradžių: tai yra iššūkis, bet kūrybiškumui visai naudingas“, – neslepia pašnekovė.

Užklausta, kaip atrodo grafikos dizainerio darbo diena, K. Ašvicė atsakė, kad tai priklauso nuo to, ar jis dirba laisvai samdomą darbą, ar ne. Pastaruoju atveju diena gali būti praleidžiama kuriant projektą neatsitraukiant nuo kompiuterio ar perpildyta susitikimų bei bendravimo su klientais.

„Dirbant „iš namų“ diena gali prabėgti neišlipant iš pižamos, prilipus prie kompiuterio su didžiuliu skaičiumi tuščių puodelių ant darbo stalo ir dubenėliu sausainių“, – šypsosi VTDK absolventė.