Kontaktinė mišraus mobilumo (BIP) savaitė Szegedo universitete

#suVIKOpavyko

Kovo 18–22 dienomis Szegedo universitetas (Vengrija) organizavo kontaktinę mišraus mobilumo (BIP) „Modern Logistics and Transport Solutions“ savaitę, kurioje dalyvavo ir VTDK dėstytojos bei studentės.

Į tarptautinį renginį, sukvietusį svečius iš Lenkijos, Serbijos, Rumunijos, Albanijos, vyko penkios Transporto logistikos studijų programos studentės, lektorė Inga Piščikienė ir lektorė, vykdanti Verslo ir viešosios vadybos katedros vedėjo funkcijas, Jurgita Ginavičienė.

Kontaktinės savaitės dalyviai susipažino su universiteto laboratorijomis, biblioteka bei kitomis patalpomis, vyko į ekskursijas ne tik po Szegedo universitetą, bet ir į regiono įstaigas, prisidedančias prie transporto logistikos ir sandėliavimo tvarumo ir modernizavimo.

Renginio svečiai aplankė kelias regiono geležinkelio stotis, susipažino su Vengrijos transporto ir logistikos sistema bei su technologijomis, taikomomis skatinant Vengrijos gyventojus naudotis viešuoju transportu ir taip prisidėti prie šiltnamio efekto mažinimo. Taip pat buvo organizuota kelionė į tramvajų depą, kur BIP’o dalyviai susipažino su tramvajų priežiūros būdais, pailginančiais tramvajų eksploatavimo laiką. Ekskursijoje į „Villeroy & Boch“ gaminamos produkcijos sandėlį kontaktinėje savaitėje dalyvaujantys studentai susipažino su įvairiais sandėliavimo būdais, jiems ne tik buvo parodytos įvairios sandėlio zonos ir veikla jose, tačiau ir sudaryta galimybė pamatyti paprastai neatskleidžiamą gamybos procesą. Išvykoje į Vengrijos transporto ir logistikos institutą dalyviai buvo supažindinti su Vengrijos transporto ir logistikos kokybės politika, institucijomis, aplankė instituto mokymo centrą bei išbandė ten esančius sandėlių ir transporto simuliatorius.

Kontaktinėje mišraus mobilumo savaitėje studentai ir dėstytojai turėjo galimybę megzti akademinius ryšius, bendrauti akademinėje ir neformalioje aplinkoje, aptarti bendrų veiklų galimybes. Studentai taip pat žaidė ir įvairius teminius žaidimus. VTDK studentėms labiausiai patiko žaidimas „Beer Distribution“, kurį BIP‘ui dovanojo dr. Marinko Maslaric (The University of Novi Sad, Serbija). Žaidybinė veikla leido studentams greičiau ir geriau suvokti įvairius tiekimo grandinės aspektus.