Kūrybinės dirbtuvės „Būk statybos inžinierius“ Vilniaus Antakalnio gimnazijos gimnazistams

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2023 m birželio 9 d. kolegijos Statybos fakultete viešėjo Vilniaus Antakalnio gimnazijos I a gimnazinės klasės mokiniai kartu su Ugdymo karjerai specialiste Gintare Kolesnikova. Mokiniams buvo organizuotos kūrybinės dirbtuvės „Būk statybos inžinierius“.

Kūrybinių dirbtuvių metu mokiniai susipažino su dronų savybėmis, nustatymais, saugaus pilotavimo taisyklėmis, dronų funkcijomis ir kategorijomis. Prižiūrimi lektorės Natalijos Augūnienės mokiniai atliko bandomuosius dronų skrydžius.

Statybos inžinerijos katedros lektorius dr. Paulius Gaučas mokinius supažindino su pastatų sandarumo svarba norint taupyti šilumą.  Mokiniai sužinojo, kam yra naudojami termoviziniai tyrimai ir kada atliekama termovizinė analizė. Ekrane stebėdami nuotraukas mokiniai matė šilumai pralaidžias namo vietas, nustatė pastato problemines vietas, įvertino esančios problemos svarbą matuodami temperatūrą bei sprendė, kokių prevencinių priemonių reikia imtis susidariusiai situacijai pašalinti.

Docentė dr. Marija Vaičienė Medžiagotyros ir standartizacijos laboratorijoje mokinius supažindino su įranga, kuri naudojama statybinių medžiagų savybėms nustatyti. Mokiniai stebėjo, kaip hidrauliniu presu yra nustatoma cementinių prizmelių ardančioji apkrova stipriui lenkiant ir stipriui gniuždant apskaičiuoti. Taip pat mokiniai optiniu mikroskopu tyrinėjo užpildų, atliekų ir kitų medžiagų struktūrą.

Nuotraukos M. Vaičienės