Kviečiame į žemės ir aplinkos meno parodą INITIUM VILNENSIS

#suVIKOpavyko

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija kartu su Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija organizuoja žemės ir aplinkos meno parodą INITIUM VILNENSIS.

Parodos pradžia balandžio 27 d. 14 val. Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato teritorijoje (Stalo kalnas).

„Initium Vilnensis“ senąja lotynų kalba reiškia Vilniaus pradžią. Tuo pačiu pavadinimu 2023-04-24/27 organizuojamas žemės ir aplinkos meno simpoziumas, skirtas Vilniaus 700 metų jubiliejui paminėti. Jis kviečia prisiminti mūsų miesto garbingą istoriją, perteikti ją per kūrybos prizmę pačioje Vilniaus širdyje – Vilniaus pilių valstybiniame kultūriniame rezervate.

Būtent ant šių kalvų gimė bei šalia jų vystėsi miestas, augo pirmosios tvirtovės, viešpatavo mūsų valdovai. Šios vietovės geologija, archeologija ir Vilniaus gimimo istorinės temos įkvėpė įvairių sričių menininkus bendradarbiauti kūrybiniame projekte. Simpoziumo metu trijų šalių (Lietuvos, Lenkijos ir Latvijos) meninių akademinių bendruomenių atstovai tyrinės pilių teritoriją ir Vilniaus 700 metų gyvavimo retrospektyvą. Žemės meno parodoje, kūrėjai atskleis savo meninį požiūrį į miesto formavimosi ištakas, mūsų sostinės pradžią, valdovų didybę…

Kadangi Vilniaus Pilių kultūrinis rezervatas – itin svarbi ir jautri istorinė vieta, kurioje puoselėjamas ne tik archeologinis, kultūrinis, bet ir gamtos palikimas, meninėms idėjoms įgyvendinti naudojamas būtent ši konceptualaus tarpdisciplininio meno šaka. Autoriai pasirenka tvarią ir sąmoningą sąveiką su aplinka bei joje esančiais natūraliais ištekliais, tokiu būdu kurdami savotišką vietos atminties paveldo atspindį.