Laurynas Zdanys: praktika „Instituto Politecnico de Braganca“ Portugalijoje 2022 m. sausio – balandžio mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Kas tau labiausiai patiko atliekant praktiką?

Atliekant praktiką labiausiai patiko dirbti su 3D spausdintuvais. Prieš stažuotę buvau mažai girdėjęs ir susipažinęs su 3D spausdinimo technologija, todėl gavus užduotį sumodeliuoti Solidworks programa ir atspausdinti sumodeliuotą  modelį buvo nemažai iššūkių. Tas labai motyvavo ir norėjosi kuo greičiau pabandyti spausdinti pačiam. Labai džiaugiuosi, kad sužinojau daug naudingų programų, kuriomis reikia paruošti modelį spausdinimui ir gavau galimybę viską išbandyti pats.

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ praktika, kodėl vertėjo išvažiuoti?

„Erasmus+“ praktika mano ateičiai davė labai geros patirties tiek dirbant su naujomis technologijomis, tiek bendraujant su kitos šalies žmonėmis. Manau, kad ateityje susidūrus su 3D spausdintuvu ar lazerinėmis graviravimo staklėmis jausiuosi daug tvirčiau bei užtikrinčiau.

Jaučiuosi daug labiau patobulėjęs bendravime su užsieniečiais, turėjau galimybę patobulinti savo anglų kalbos žinias bendraujant su užsieniečiais anglakalbiais žmonėmis. Studijuodamas Portugalijoje susiradau bendraminčių bei vietinių draugų, su kuriais palaikau ryšį ir šiuo metu. Džiaugiuosi ir tuo, kad pavyko šiek tiek išmokti ir vietinės portugalų kalbos. Manau, jog verta dalyvauti „Erasmus+“ programoje vien dėl kultūrinės patirties.

Aprašyk situaciją, kai tau buvo sunku, bet sugebėjai rasti išeitį

Pradėjus modeliuoti norimą atspausdinti modelį Solidworks programa buvo sunku labai tiksliai sumodeliuoti modeliuką. Kadangi pasirinkau atspausdinti V8 variklio modelį, kuratorius norėjo, kad jis būtų kaip parodomasis modelis mokyti kitus studentus. Reikėjo viską sumodeliuoti labai tiksliai, nes, kitu atveju, modelis nebeveiktų ir būtų visiškai nenaudingas. Turėjome atlikti daug skaičiavimų bei modeliavimo darbų. Buvo sunku sukurti variklio alkūninį bei paskirstymo velenus, kadangi reikėjo tiksliai apskaičiuoti alkūnių bei kumštelių kampus ir pozicijas (jie pareikalavo išskirtinai daug skaičiavimų bei perdarymų iš naujo). Pasikonsultavus su dėstytojais viskas galiausiai pavyko.

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum šią instituciją būsimiems „Erasmus“ studentams?

Būsimiems „Erasmus+“ studentams labai rekomenduočiau Bragancos institutą dėl supratingo, rūpestingo ir paprastai bendraujančio personalo. Tiek dėstytojai, tiek kuratoriai yra motyvuoti ir labai svetingi. Šioje įstaigoje yra labai daug naujos technikos, susijusios su naujausiomis technologijomis ir IT. Puiku, kad yra suteikiama galimybe su tuo susipažinti iš arčiau.