Linas Pliuškevičius: praktika Timocom įmonėje Lenkijoje 2023 m. gegužės – spalio mėn.

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Transporto logistikos studijų programa

Kas tau labiausiai patiko atliekant praktiką įmonėje „TIMOCOM“?

Praktiką atlikau Lenkijoje, Vroclavo mieste, TIMOCOM įmonėje. Pirmą kartą atvykus į įmonę mane labai nustebino kolegų draugiškumas ir geranoriškumas. Įprastai Lenkijoje gyvenantys žmonės turi visai kitokį mentalitetą negu Lietuvoje. Pagrinde visi žmonės šypsosi ir džiaugiasi gyvenimu, yra motyvuoti tobulėti ir siekti savo užsibrėžtų tiek asmeninių, tiek profesinių tikslų. Labai patiko bendradarbių ir kitų kolegų, kurie dirba Lenkijos TIMOCOM padalinyje noras padėti įsilieti į kolektyvą ir įmonės gyvenimą – ne veltui TIMOCOM turi nuostabų šūkį ,,One Team“, nesvarbu ar bendrautum su kolegomis iš savo padalinio Lenkijoje ar iš kitų šalių, visada liksi išklausytas ir išmokytas jaustis dalimi viso to, ką sukūrė TIMOCOM. Vroclavo miestas yra savotiškai gražus ir jaukus, jame yra gera susisiekimo sistema tramvajais, autobusais, elektriniais paspirtukais ir dviračiais. Mieste yra daug muziejų, poilsio vietų, na ir aišku vakarinių pramogų, tokių kaip barai, klubai, kino teatrai ir daugelis kitų. Be didesnių problemų autobusu galima nukeliauti ir į kitus miestus, čia kainos yra gana prieinamos ir adekvačios, asmeniškai buvau nukeliavęs į Krokuvos miestą ir Karpačus pasivaikščiojimui po kalnus. Galėčiau pridurti, kad Vroclavo miestas yra vienas šilčiausių Lenkijos miestų, tad vasaros metu tikrai būsite maloniai nustebintas kaitra. Verta nepamiršti, kad klimatas Vroclave yra sausesnis nei Lietuvoje, tad karštis ir saulės kepinimas yra žymiai malonesnis.

Ką tavo ateičiai davė „Erasmus+“ praktika?

Kadangi studijuoju Transporto logistikos studijų programą, o praktiką atlikau vienoje iš didžiausių transporto krovinių biržos platformos turėtojos Europoje, sukaupiau daug reikiamų žinių savo karjeros pradžiai transporto logistikoje. Praktiką atlikau tarptautinio skolos išieškojimo skyriuje (Incasso debt collection), kur dirbau su transporto logistikos įmonėmis, kurios kreipėsi į mus su tikslu išieškoti skolas už neapmokėtus transporto užsakymus, patirtas žalas ir t.t.

Turėjau galimybę dirbti su visa dokumentacija, skirta kelių transporto pervežimams. Išvažiuodamas į Lenkiją mokėjau lenkų, rusų ir anglų kalbas, tačiau atvykus į Lenkiją supratau, kad lenkų kalba naudojama Lietuvoje žymiai skiriasi nuo jų gimtosios kalbos. Bet tai nesukėlė problemų, visi įmonės darbuotojai laisvai kalba angliškai, yra tokių kurie moka kalbėti rusiškai ir net lietuviškai, tad su komunikacija problemų nekilo. Po praktikos pabaigos laisvai galėjau komunikuoti lenkų kalba tiek su kolegomis, tiek su klientais, patobulinau savo anglų ir rusų kalbų žinias darbinėje aplinkoje.

Kai aš tik įstojau mokytis į Kolegiją iš karto sau pasakiau sau, kad nevažiuosiu į jokias praktikas ar studijas užsienyje, tačiau galiausiai antro kurso viduryje tvirtai nusprendžiau išvykti iš Lietuvos. „Erasmus+“ praktikos programa yra puiki galimybė pabėgti nuo mus supančios kasdieninės rutinos ir išbandyti savo turimus gyvenimo įgūdžius praktikoje. Į Lietuvą grįžau kupinas naujų jėgų, motyvacijos ir su pasikeitusiu mąstymu. Patariu nebijoti, bandyti ir pasinaudoti tikrai puikia galimybe išmokti, pamatyti ir pajusti daug naujų dalykų.

Ką veikdavai laisvalaikiu?

Laisvalaikiu aš nemažai keliavau, o viena įsimintiniausių mano kelionių buvo išvyka į Vokietijos miestą Diuseldorfą, kuriame vyko visų TIMOCOM įmonės darbuotojų susirinkimas – darbo rezultatų ir tolimesnių tikslų aptarimas. Po mokymo programos turėjome įmonės organizuotą vakarėlį, kuriame dalyvavo kiek daugiau nei 600 įmonės darbuotojų iš Lenkijos, Vengrijos, Čekijos ir Vokietijos. Tai buvo puiki galimybė susipažinti su kolegomis, su kuriais bendravau ir dirbau nuotoliniu būdu.