Mados versle besisukantis alumnas T. Avižienius: sėkmę nulemia žinios ir būdo savybės

#suVIKOpavyko

Mados versle besisukantis alumnas T. Avižienius: sėkmę nulemia žinios ir būdo savybės

Mados industrija – įvairiaspalvė ir nemažai iššūkių atnešanti rinka. Kol vieni joje pranyksta, kiti spindi kaip deimantai. „TAVI“ prekės ženklą vystantis Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (VTDK) absolventas Tomas Avižienius įsitikinęs: prie sėkmės stipriai prisidėjo kolegijoje įgytos žinios ir įgūdžiai, bet jos garantu tapo optimizmas bei pasitikėjimas.

2012 metų laidos VTDK Interjero dizaino studijų programos absolventas T. Avižienius savo pirmuosius žingsnius mene žengė dar vaikystėje. Tuomet jis kompozicijų kūrimą derino su žaidimais, o dabar ne tik gali pasigirti savo tapybos darbų parodomis, bet ir sėkminga interjero ir rūbų dizainerio karjera. Tiesa, užsibrėžti tikslai pareikalauja įtempto darbo režimo, bet rezultatai, pasak buvusio kolegijos studento, džiugina.

Atrodote ryški ir įvairiapusė asmenybė: turite savo mados ženklą, tapote, esate turėjęs parodą, dirbate interjero dizaineriu. Papasakokite plačiau apie savo karjeros vingius.

Pradėkime nuo to, kad man niekada netrūko kūrybingumo. Nuo pat mažų dienų vis ką nors konstruodavau iš „LEGO“ kaladėlių, o iš buityje esančių kompozicinių elementų mamai gamindavau dovanas, pavyzdžiui, iš spalvoto stiklo duženų kurdavau vitražus.

VTDK Interjero dizaino studijų programos absolventas Tomas Avižienius
VTDK Interjero dizaino studijų programos absolventas Tomas Avižienius / Asmeninio archyvo nuotr.

Vėliau lankiau Kalvarijos menų mokyklą, kurioje geriau supratau, kas yra menas, ir tapau vienu iš pirmųjų mokinių, surengusių asmenines parodas. Taip jau atsitiko, kad nuo tada tapyba mane lydi visą gyvenimą, o šių metų sausio 16 dieną Kačių kavinėje, Vilniuje, atidariau dar vieną savo tapybos darbų parodą „IX gyvenimai“.

Taip lėmė likimas, kad įstojau studijuoti į VTDK. Visiems sakau, kad iš šių studijų man pavyko gauti labai daug sėkmingai profesinei veiklai reikalingų įgūdžių. Baigęs kolegiją pradėjau dirbti įvairius samdomus darbus, pakeičiau ne vieną darbovietę, susipažinau su daugybe nuostabių ir labai blogų žmonių. Tuo gyvenimas ir žavus – jis nestovi vietoje, o nuolatinis judėjimas verčia visada apgalvoti pora žingsnių į priekį.

Kaip gimė idėja įkurti prekės ženklą „TAVI by Tomas Avižienius“?

Dizaineriams mada yra neatsiejamas gyvenimo dalykas, visi siekiame būti išskirtiniais ir aš – ne išimtis. Visada ypatingai vertinau vienetinius rankų darbo gaminius, o rūbų modeliavimas atveria dideles galimybes, bet kad tai taptų išties aukščiausios meistriškumo klasės gaminiais, reikia išlieti nemažai prakaito.

Kelio dizaino srityje pradžia – 2013 metais pradėti bendrieji siuvimo kursai, po kurių lankiau individualias rūbų modeliavimo ir siuvimo pamokas. Iš pradžių pradėjau kurti drabužius sau, tada draugams, tada draugų draugams ir visiems, kurie siekia išskirtinumo. Iškilo poreikis savo darbus kaip nors įprasminti, kitaip tariant, mano kuriamiems drabužiams reikėjo prekinio ženklo, todėl gimė „TAVI“. Viskas labai paprasta: T – pirmoji mano vardo raidė, o AVI – pirmosios mano pavardės raidės.

Asmeninės kolekcijos pristatymas parodoje „Moters pasaulis“
Asmeninės kolekcijos pristatymas parodoje „Moters pasaulis“ / Asmeninio archyvo nuotr.

Bendradarbiaujant su vaikų ir jaunimo mados studija „MPodiumas“ buvo pristatyta ne viena mano drabužių kolekcija didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Taip pat ne kartą dalyvavau įvairiose parodose ir konkursuose: „Išteku“, „Kitokia vestuvinė suknelė“, „Moters pasaulis“ bei „Meilė saldi“, kur patyriau labai daug gerų emocijų.

Šiandien dėl laiko stygiaus apsiriboju tik vienetinių rūbų modeliavimu. Galiu pasidžiauti, kad į mane dažniausiai kreipiasi nuotakos, trokštančios svarbiausią savo gyvenimo dieną vilkėti „TAVI by Tomas Avižienius“ kurtą vestuvinę suknelę. Tai laikau didžiuliu mano talento ir sunkaus darbo įvertinimu.

Kaip atrodo Jūsų darbo diena?

Kaip nuolat kartoja mano krikšto mama: „Ko nespėjai dieną – suspėsi naktį“, tad tenka labai preciziškai planuoti savo darbotvarkę. Rytas tradiciškai prasideda nuo stiprios kavos puodelio, o toliau seka dienos maratonas. Didžiąją dienos dalį užima kūrybinis darbas „3T – Transfers technologies for textile“ įmonėje, kur dirbu koloristu. Pavakariais dėmesys skiriamas aukštosios mados kūrimo procesams: eskizavimams ir rūbų konstrukcijų kūrimui, tinkamų medžiagų paieškai, drabužių matavimams ir kitiems plika akimi nematomiems darbams, be kurių negalėtų gimt joks drabužis. Šis procesas dažnai baigiasi vėlyvomis naktimis, užima ir didžiąją mano savaitgalių dalį.

Eskizavimas atostogų metu
Eskizavimas atostogų metu / Asmeninio archyvo nuotr.

Esate labai aktyvus žmogus, ar dar lieka laiko laisvalaikiui?

Nors nuolat esu įvairių darbų sūkuryje, būtinai stengiuosi atrasti laiko sau, šeimai bei draugams. Mano veikla dėkinga tuo, kad drabužius dažnai kuriu savo draugams, tad darbą neretai pavyksta suderinti su pasibuvimu malonioje draugų kompanijoje.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte vos įsiliejęs į darbo rinką, o galbūt su kai kuriais susiduriate ir dabar?

Darbo rinka yra tikrai negailestinga. Turi būti geriausias ar bent lygiuotis į tokius tam, kad pasiektum puikių rezultatų. Džiaugiuosi, kad VTDK suteiktas bazinių žinių bagažas padeda lengvai prisitaikyti prie nuolat kintančių darbo rinkos sąlygų ir rasti savo nišą joje.

Pirmas paveikslas „Trys svajonių mietai”, nutapytas labdaros renginiui
Pirmas paveikslas „Trys svajonių mietai”, nutapytas labdaros renginiui / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip manote, kas – kokios žmogaus savybės, galbūt aplinkybės – yra karjeros sėkmės garantas?

Optimizmas ir pasitikėjimas – tai tos savybės, kurios paperka užsakovą ir neabejotinai yra mano sėkmės garantas. Nepamirškime ir kompetencijų: visuomet reikia tobulinti savo žinias, kad neatsiliktume nuo naujausių rinkos tendencijų.

Kokią pridėtinę vertę Jums turėjo studijos VTDK?

Ypatingai norėčiau pasidžiaugti puikiais, kūrybingais ir savo dėstomus dalykus preciziškai išmanančiais dėstytojais, su kuriais man teko didelė garbė susitikti studijuojant VTDK. Dėstytojų profesionaliai perteiktos žinios ir yra didžiausia pridėtinė vertė, kurią tik galėjau gauti studijų metu. Beje, su daugeliu dėstytojų kontaktus palaikau ir šiandien.

Tomo Avižieniaus proginių drabužių kolekcijos „Black is a color“ pristatymas „Žalgirio arenoje“
Tomo Avižieniaus proginių drabužių kolekcijos „Black is a color“ pristatymas „Žalgirio arenoje“ / R. Budrio nuotr.
Tomo Avižieniaus tapybos parodos „Laikas“ atidarymas
Tomo Avižieniaus tapybos parodos „Laikas“ atidarymas / Asmeninio archyvo nuotr.