Marina Guseva: praktika „Timocom" įmonėjė Lenkijoje 2020 m. rugsėjo mėn. – 2021 m. kovo mėn.

#suVIKOpavyko

Dėl kokių priežasčių rekomenduotum atlikti „Erasmus+“ praktiką Timocom įmonėje kitiems studentams?

Rekomenduočiau šią įmonę, nes joje yra puiki galimybė atlikti praktiką pagal profesiją ir taip pat įgyti komandinės darbo patirties tiek dirbant su vietiniais kolegomis Lenkijoje, tiek komunikuojant su užsienio kolegomis Vokietijoje. Ši įmonė suteikia galimybę išmokti bendrauti su realiais klientais telefonu, apmoko spręsti įvairaus pobūdžio klientų aptarnavimo problemas. Įmonės vadovybė rūpinasi savo darbuotojais ir padeda praktikantams visose situacijose. Prasidėjus karantinui Lenkijoje mums įmonė suteikė galimybę dirbti iš namų Vroclave. Mes turėjome atsigabenti daug įrangos iš ofisų į namus ir pačioms visą tą įrangą įsidiegti.

Ką tau davė „Erasmus+“ praktika?

Ši praktika man davė nepakartojamą patirtį ne tik pabandyti dirbti pagal savo profesiją, bet taip pat ir gyventi savarankiškai būnant toli nuo namų. Įmonė mums suteikė nemokamas lenkų kalbos pamokas kartą per savaitę ir tokiu būdu mobilumo laikotarpiu aš įgijau lenkų kalbos pagrindus ir dabar jau galiu daug ką suprasti ir netgi naudoti nesudėtingus išsireiškimus lenkų kalba. Įgytos lenkų kalbos žinios man bus labai naudingos darbo atžvilgiu ateityje.

Kaip tau sekėsi pritapti Lenkijoje?

Mums šauniai pavyko įsilieti į naujo miesto gyvenimą, susipažinome su daugybe įdomių žmonių iš įvairių šalių. Vroclave yra daug rusakalbių, kurie yra atvykę iš tokių šalių kaip Ukraina, Rusija, Baltarusija, Kazachstanas ir Uzbekistanas. Mums pavyko rasti daug naujų pažįstamų, kurie papasakojo mums savo istorijas, pasidalino su mumis savo patirtimis. Mums buvo labai smagu užmegzti naujas pažintis.

Ką veikdavai laisvalaikiu savo „Erasmus+“ praktikos laikotarpiu?

Laisvalaikiu aš atradau daug naujų hobių – pradėjau filmuoti ir montuoti įvairius video ir taip pat pradėjau lankytis šokių ir aktoriaus meistriškumo studijoje. Tai man buvo labai įdomi patirtis, kuri leido šauniai praleisti laisvą laiką. Be to, kol dar nebuvo prasidėjęs karantinas, mes su drauge keliavome į Drezdeną, kalėdinę Varšuvą ir kalnus Saksonijos Šveicarijoje. Į šias vietas buvo labai patogu nuvykti iš paties Vroclavo.