Meninis studenčių projektas GEMMA Slaugos centre

#suVIKOpavyko

VTDK Dizaino Fakulteto, Dizaino Katedros studentės Evelina Gedrimaitė ir Viktorija Narkevičiūtė 2023 metais spalio – lapkričio mėn. kūrė meninį projektą GEMMA Slaugos centre Vievio namuose. Šios jaunos menininkės sukūrė neįkainojamą aplinkos pagerinimą senjorams, sergantiems demencijos liga – įrengė autobusų stotelės imitaciją. Ši dizaino detalė, kuri ne tik atrodo autentiškai, bet ir turi praktinę paskirtį, sumažina gyventojų nerimą: įsivaizduokite senjorus laukiančius viešojo transporto, o šalia sėdinčios GEMMA Slaugos centro darbuotojos pasitarnauja kaip ramintojos ir švelniai įtikina sugrįžti į kambarį arba pakviesti pasidalinti puodeliu arbatos. Toks individualus dėmesys ir šiltas bendravimas tampa svarbiu gyventojų gerovės veiksniu.

 

GEMMA Slaugos centro administracija dėkoja VDTK II kurso studentėms Evelinai Gedrimaitei ir Viktorijai Narkevičiūtei už jų nuostabų tapybos darbą. Jos ne tik įnešė spalvų į šią aplinką, bet ir sugebėjo sušvelninti senjorų kasdienybę savo meniniu prisilietimu.

Pačios menininkės dalinosi savo patirtimi, teigdamos: „ Džiaugiamės, kad turėjome galimybę išreikšti save tapybos darbe, tai nuostabus darbas ir puikus būdas padėti demencijos centro gyventojams! Spalvų derinys daro teigiamą įtaką gyventojų nuotaikos ir šiltos atmosferos palaikymui poilsio erdvėje. Vaizdas padės mažinti stresą, skatins teigiamus jausmus, pagerins bendrą savijautą, gyvenimo kokybę ir jų kasdieninį komfortą. Sienos tapybos procesas buvo tikras malonumas, ir mes esame patenkintos atlikto darbo rezultatais. Tikimės, kad ši sukurta aplinka taps ne tik unikalia, bet ir viena iš mėgstamiausių vietų demencijos centro gyventojams“.

Nuoroda į GEMMA Facebook paskyros irašą apie studenčių projektą atrasite čia.