Mirtado Gazaziano karikatūrų paroda „Su karikatūromis viskas paprasta“ ir filmų peržiūra

#suVIKOpavyko

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Dizaino fakulteto bibliotekos hole 2023 m. gegužės 25 d. įvyko animatoriaus, karikatūristo ir iliustratoriaus Mirtado Gazaziano karikatūrų parodos „Su karikatūromis viskas paprasta“ atidarymas ir armėnų animacijos programos pristatymas.

Parodoje pristatytos paskutinių metų aktualiausios karikatūros, kuriose atsispindi ir karo Ukrainoje tema, ir žmonių santykių analizė, ir lengvo humoro sporte ar kasdieniniame mūsų gyvenime atspindžiai. Tai didžiausia iki šiol karikatūrų iš Armėnijos paroda.

Parodos atidarymo ir filmų peržiūros metu apsilankė gausus būrys VTDK studentų, dėstytojų, darbuotojų, Lietuvos visuomenės veikėjų ir armėnų diasporos atstovų. Parodos atidaryme taip pat dalyvavo Armėnijos ambasadorius Hovhannes Igitiyan, kuris VTDK Dizaino fakulteko dekanei Loritai Butrimienei padėkojo už Armėnijos meno sklaidos galimybes Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje.

Renginį organizavo VTDK lektorius Valentas Aškinis, tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“, „Vilanimos“ filmų studija, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, „Eurochambres“, projekto „EU4Business: Connecting Companies (EU4BCC)“ rėmuose.

Apie autorių: 40-ies metų patirtis animacinių filmų industrijoje. Dirbo daugelyje šalių kaip ilgametražių, trumpametražių animacinių filmų ir animacinių serialų nepriklausomas animacijos profesionalas. Nuo 80-ųjų metų pradžios Mirtadas pradėjo piešti karikatūras, kurios buvo publikuojamos žurnaluose, laikraščiuose, daugelyje armėnų periodinių leidinių. Mirtadas dalyvavo daugelyje tarptautinių karikatūrų konkursų.

Menininkas yra įvairialypis kūrėjas: režisierius, dailininkas animatorius, karikatūristas ir knygų iliustratorius. Jo karjera prasidėjo kino studijos „Armenfilm“ animacijos susivienijime. Čia Mirtadas prisidėjo prie daugybės garsių animacinių filmų kūrimo. 90-ųjų metų iš pradžių jis bendradarbiavo Niujorke Marko Zanderio studijoje „Zanders Animation Parlour“, kuriant animacines reklamas „At&T“, „Saachi“, „ECKO UNLTD“, „American Express“, „Club Med“ ir daugelį kitų. Jis taip pat bendradarbiavo su Nickelodeon, MTV, Funline Animation, J.J. Sedelmaier Productions ir kitomis studijomis. Jis taip pat kūrė animuotus muzikos vaizdo klipus šiems muzikantams: Zakk Wylde, Melissa Etheridge, Slick Rick. Keletą metų dirbo Ukrainoje, studijoje „Sachaltujev Productions“.

Gyvenimas yra daug lengvesnis turint humoro jausmą ir, kaip sakė Mirtadas: „Su karikatūromis viskas paprasta“.

Nuotraukų autoriai: Kęstas Urbonas, Valentas Aškinis ir Deimantė Vilčinskaitė