Praūžė veiksmo kupinos VTDK „Technikos dienos 2023“

#suVIKOpavyko

Savaitė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje praskuodė žaibišku greičiu. Technikos fakultete vyko „Technikos dienos 2023“, kurios padovanojo susirinkusiems daug įvairių renginių.

Tai studentų eksperimentinės plėtros darbų parodos atidarymas, automobilių fanų DynoDay x VTDK renginys, Karjeros dienos su įmonėmis, mokslinė-praktinė konferencija „Technologijų ir valdymo inovacijos 2023“, paskaita su „Einikis Motorsport“ įkūrėju ir vadovu Edvinu Einikiu „Nuo standartinio automobilio iki sportinio. Geroji patirtis“, bei sportinių automobilių paroda. Parodoje buvo eksponuojami naujutėliai automobiliai, žiedinėms ar žvyro trasoms ruošti bolidai bei VTDK Racing automobiliai.

Studentų eksperimentinės plėtros darbų paroda, kurioje dar kartą susirinkusieji išvydo analogo Lietuvoje neturintį elektrinio karto bolidą. Dėmesį traukė „SHELL ekomaratono formulės projektas“, „Klasikinės 3D spausdinimo sistemos kūrimas“, „Robotizuoto voro prototipo projektas“, „Vėjo jėgainės projektas“, „5DOF roboto manipuliatoriaus projektas“, „Mobilios saulės energijos įkraunamos stotelės projektas“ ir kiti objektai. Verta paminėti, jog parodoje savo idėją „Infraraudonųjų spindulių artumo jutiklis naudojant IR šviesos diodą“ pristatė ir studentai pagal „Erasmus +“ mainų programą atvykę iš Portugalijos.

Jau antradienį, balandžio 18 d., VTDK vyko tikra automobilių fanų fiesta, Čia Automobilių transporto inžinerijos katedros specialistai kartu su JDM.LT sukvietė į renginį DynoDay x VTDK, kur susirinkusieji iš visos Lietuvos kaitino savo automobilių variklius, matavo jų galią, taip pat turėjo galimybę nustatyti tikslų automobilio svorį! Susirinko per 80 skirtingų automobilių!

„Technikos dienos 2023“ įgavo pagreitį, kuomet balandžio 19 d. vyko „Karjeros diena“, kurioje įmonių atstovai su #VTDK studentais, dėstytojais, praktikų vadovais ir kitais interesantais dalinosi patirtimi ir informacija apie įmones, galimybes studentams atlikti praktiką ar įsidarbinti.

„Technikos dienų 2023“ pagrindinė organizatorė VTDK Technikos fakulteto dekanė dr. Gražina Strazdienė: „Šią savaitę turėjome labai daug gražių renginių. Vienas iš jų Karjeros diena, kurioje dalyvavo net 18 transporto, automatikos, mechanikos, elektronikos įmonių, kurios turėjo galimybę pabendrauti su studentais tiesiogiai dėl praktikos vietų ar galimybės įsidarbinti. Tokie renginiai yra naudingi tiek įmonėms, tiek studentams, tad džiaugiamės rezultatu“.

„Technikos dienas 2023“ ketvirtadienį, balandžio 20 d., vainikavo jau minėta sportinių automobilių paroda ir paskaita su „Einikis Motorsport“ įkūrėju ir vadovu Edvinu Einikiu „Nuo standartinio automobilio iki sportinio. Geroji patirtis“. Paskaitos ir sportinių automobilių parodos metu jis pristatė savo garsųjį „Audi TT“ automobilį.

Nuotraukų ir video autorius: J. Rozovskij.