Seniausias Lietuvoje kino festivalis įvyko 65-ąjį kartą

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Solidaus amžiaus sulaukęs, bet išlikęs nepaprastai jaunas savo dvasia Respublikinis mėgėjiškų filmų festivalis apdovanojo laureatus.

Vilniuje rugsėjo 30 dieną Lietuvos kinematografininkų sąjungos kino salėje buvo parodyti net 68 filmai, kuriuos pristatė autoriai iš visos Lietuvos. Programoje pamatėme ir animacinius, ir vaidybinius, ir dokumentinius, ir eksperimentinius filmus. Kiekvienas varžėsi savo kategorijoje. Žiuri dirbo garsūs kino meno profesionalai: kino režisierius Saulius Beržinis, scenarijų autorius ir aktorius Sigitas Siudika, kino operatorius Algimantas Mikutėnas.

Geriausiu animaciniu filmu pripažintas Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentės Rebekos Salomėjos Kavaliauskaitės filmas „Natos“, kuris pasakoja apie išskirtinį norą kurti savo muziką, kuriai neprimetamos svetimos natos. Savitas stilius ir išskirtinė filmo atmosfera nepaliko abejingų žiūrovų ir pavergė žiuri širdis.

Reikia pasidžiaugti talentingu jaunimu, nes ir už geriausią dokumentinį filmą apdovanojimą gavo jauni kūrėjai. Geriausio dokumentinio filmo prizas ir diplomas atiteko Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentams Jutai Juškaitei, Gretai Markevičiūtei ir Jokūbui Laurynui Daugėlai už filmą „Vilniaus klasika“, kuriame pasakojama gatvės muzikanto istorija. Filme atskleidžiamas paslaptingas Vilniaus grožis bei klasika, įvairiuose dalykuose.

Geriausias vaidybinis filmas – Amelijos Benderavičiūtės filmas „Ofelija“ taip pat apdovanotas festivalio statulėle ir diplomu.

Mėgėjiško kino klasikas Vidas Valentas šiemet išmaniai priminė mėgėjiško kino šaknis, sumontavęs skenuotus vaizdus iš siauros juostelės, kurioje įamžino prieš dešimtmečius užfiksuotas scenas. Pozuojančių ir nerimstančių jaunuolių iš dvidešimto amžiaus istorija vieniems sukėlė prisiminimus, kitiems leido susipažinti su senojo mėgėjiško kino žaidybiniu pradu. Vido Valento filmą „Fotokamera“ žiuri apdovanojo prizu ir diplomu už geriausią eksperimentinį filmą.

Vertinimo komisija specialiaisiais diplomais apdovanojo ir kitų filmų autorius.

Už geriausią operatoriaus darbą animaciniame filme „Apleistas namas“ diplomu apdovanota Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentė Kamilė Padleckytė. Filme sukurta ypatinga siaubo nuotaika, kuri nėra tokia dažna mėgėjiškame filme. Žavėjo autorės gebėjimas perteikti pagrindinio herojaus baimės jausmą.

Šių metų programa parodė augantį jaunimo susidomėjimą menine kino kūryba. Žavėjo „Animacijos mokyklos“ didžiulė animacinių filmų programa, sukurta vaikų ir moksleivių. Kartu džiugino ir vyresniosios kartos darbai bei ryžtas puoselėti pačias giliausias mėgėjiško kino tradicijas.

Viktoro Gundajevo ir Valento Aškinio fotografijos