Statyba: kviestinio svečio iš UAB „Heluzo namai“ paskaita

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Statyba: kviestinio svečio iš UAB „Heluzo namai“ paskaita

2023 m. lapkričio 21 d. Statybos fakultete svečiavosi ir paskaitą Statybos inžinerijos studijų krypties studentams skaitė UAB „Heluzo namai“ atstovas Baltijos šalims Andrėjus Samuilovas.

Paskaitoje-seminare Statybos studijų programos I kurso nuolatinių studijų studentams buvo pristatyti naujos kartos Heluz keraminiai blokeliai. Studentai sužinojo keraminių blokelių raidos istoriją, susipažino su gaminių asortimentu (blokeliai vidinėms ir išorinėms sienoms, pagalbiniai blokeliai angokraščiams, kampams mūryti, monolitiniam žiedui lieti ir izoliuoti, Heluz sąramos, surenkamos perdangos ir kt.) bei blokelių gamyba.

Įmonės atstovas Andrėjus Samuilovas studentams pristatė darbo priemones Heluz blokeliams montuoti, technines rekomendacijas, pastatų sandarumo matavimo testą bei įgyvendintus projektus. Taip pat buvo išsamiai aptartos esminės blokelių charakteristikos ir eksploatacinės savybės.

Studentai turėjo galimybę susipažinti su pasyviu namu Heluz Triumf, kuris 2012 m. eksperimentiniais tikslais buvo pastatytas Česke Budejovice (Čekijos Respublika) parodų miestelio teritorijoje naudojant keraminius blokelius Heluz Family 50 2in1. Šio projekto tikslas buvo parodyti, kad pasyvus namas gali būti pastatytas iš vieno sluoksnio mūro sienos šiltinimui nenaudojant jokios termoizoliacinės medžiagos. Be to, buvo siekiama praktiškai patikrinti energijos sąnaudas namui šildyti bei karštam vandeniui ruošti, stebėti vidaus patalpų mikroklimato ir oro kokybę, įvertinti terminį namo stabilumą ir šilumos nuostolius.

Paskaitą-seminarą studentams organizavo Statybos inžinerijos katedros vedėja dr. Marija Vaičienė.