Statyba, Statinių inžinerinės sistemos: kviestinio svečio iš UAB „MIDA LT“ paskaita

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2023 m. kovo 14 d. Statybos fakultete svečiavosi ir paskaitą Statybos inžinerijos studijų krypties studentams skaitė UAB „MIDA LT“ technikos vadovas Baltijos šalims Virginijus Balsys.

Paskaitos-seminaro metu studijų programų „Statyba“ I-o bei II-o ir „Statinių inžinerinės sistemos“ I-o kurso nuolatinių studijų studentams buvo pristatyta vienintelė gamykla Baltijos šalyse, gaminanti bitumines ir polimerinio bitumo ritinines dangas stogams bei statinių hidroizoliacijai, tarp jų ir įvairių spalvų, modifikacijų, storio bei geometrinių formų lanksčiąsias čerpes ir savaime prilimpančią ritininę dangą šlaitiniams bei ritinines dangas plokštiems stogams.

Studentams buvo pateikta nemažai informacijos apie stogų sistemas, t.y. plokščio stogo įrengimo sistemą, šlaitinio stogo sistemą ir bitumines stogo čerpes. Įmonės atstovas Virginijus Balsys studentams taip pat pristatė apželdinto stogo sistemas, kurios naudojamos žaliųjų pastatų statyboje. Buvo plačiai kalbėta apie bitumines ritinines stogo dangas, bitumines mastikas, pristatyta pagrindinių medžiagų sudėtis, gamybos technologinis procesas, konstrukciniai stogo elementų bei stogo dangų klojimo sprendimai. Studentai turėjo galimybę susipažinti su stogų išorinio gaisro poveikio bandymų metodais (Broof T1 klasifikacija) ir saulės modulių montavimo sistemomis.

Paskaitą-susitikimą studentams organizavo Statybos inžinerijos katedros vedėja dr. Marija Vaičienė.

M. Vaičienės nuotraukos