Statybos darbų praktika I kurso studentams

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

Statybos darbų praktika I kurso studentams

2023 m. rugsėjo 4–15 d. studijų programos „Statyba“ nuolatinių studijų I kurso studentams vyko Statybos darbų praktika.

Praktikos pradžioje Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė studentams skaitė įvadą į studijas, organizavo „Erasmus+“ mobilumo programos galimybių pristatymą, susitikimą su asmens duomenų apsaugos pareigūnu ir bibliotekos darbuotojais, kurie studentus supažindino su bibliotekos paslaugomis, darbo tvarka, resursais ir paieškos sistemomis.

Statybos darbų praktikos vadovė, Statybos inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Marija Vaičienė pirmakursius supažindino su praktikos organizavimo programa, kurioje numatyti susitikimai-seminarai su socialiniais partneriais, ekskursijos į statybos aikšteles bei kūrybinės dirbtuvės.

Statybos darbų praktikos metu studentai dalyvavo dvejose kūrybinėse dirbtuvėse: vienose jie sužinojo apie dronų savybes, nustatymus, pagrindines dronų funkcijas bei kategorijas, buvo supažindinti su saugaus pilotavimo taisyklėmis ir prižiūrimi lektorės Natalijos Augūnienės atliko bandomuosius dronų skrydžius, o kitose – optiniu mikroskopu tyrinėjo užpildų, atliekų ir kitų medžiagų struktūrą, sužinojo apie Lietuvoje aptinkamas naudingąsias iškasenas ir jų panaudojimo statybos pramonėje galimybes.

Taip pat praktikos dalyviams organizuota nemažai edukacinių išvykų.

Studentai lankėsi statybos objekte Tolminkiemio g. 11A Vilniuje (Pilaitėje), kur statomas 2 aukštų lopšelis-darželis su baseinu. Edukacinės išvykos dalyvius pasitiko įmonės UAB „Gilesta“ atstovai, o susitikimo metu statybos darbų vadovas V. Mikulskij supažindino studentus su moderniu projektu, pristatė įmonės veiklą ir įgyvendintus projektus. Studentai stebėjo, kaip atliekami žemės kasimo, pamatų polių žemės gręžimo, pamatų betonavimo darbai bei apžiūrėjo gręžimo įrenginius.

2023 m. rugsėjo 8 d. studentai lankėsi Vilniaus oro uoste statomame naujame T4 keleivių išvykimo terminale. UAB „Eikos statyba“ statybos projektų vadovas G. Videika studentus supažindino su 2 aukštų A++ energinio naudingumo pastatu, išsamiai papasakojo apie iš surenkamųjų gelžbetoninių konstrukcijų sumontuotą šio pastato karkasą bei visą naująjį išvykimo terminalą, pristatė įvairius tvariosios architektūros ir atsinaujinančios energetikos sprendimus, parodė, kur bus įrengtos keleivių registracijos, bendros viešos erdvės, kavinės ir kitos komercinės zonos bei oro bendrovių biurai, supažindino su pastato metalinių konstrukcijų montavimo darbais.

Statybos darbų praktikos metu studentai taip pat lankėsi Panerių g. 12 (Naujamiestyje), kur statomi nauji daugiabučiai ir administracinės paskirties pastatai. UAB „Darbštūs vyrai“ statybos darbų vadovas Arvydas Jušinskas supažindino studentus su mažaaukštės statybos projektu, kuriame planuojama įrengti geoterminio šildymo sistemą. Studentai stebėjo stogo metalo konstrukcijų montavimo darbus, aiškinosi, kaip atliekami klijuotos medienos tvirtinimo darbai. Tą pačią dieną studentai lankėsi gamybos pastatų, esančių Algirdo g. 48, Vilniuje, paskirties keitimo į sporto paskirties pastatą su kultūros ir viešbučių paskirties patalpomis, rekonstravimo objekte. UAB „Vilniaus rentinys“ gamybos direktorius Audrius Čepulis studentus supažindino su rekonstruojamu pastatu, kuriame suprojektuotas dirbtinės bangos baseinas, paaiškino, kaip bus atliekamas rekonstravimo projektas, atnaujinama stogo danga, valomos ir dažomos esamos mūro sienos, rūdinto plieno apdaila apdailinami esami langai bei durys. 2023 m. rugsėjo 11 d. Statybos inžinerijos katedros dėstytojai dr. R. Mackevičius ir dr. G. Ambrasas kartu su studentais lankėsi Gedimino kalne ir daugiabučių namų modernizavimo kvartale. Dėstytojai supažindino studentus su Gedimino kalno rytiniame šlaite atliktais nuošliaužų likvidavimo ir stabilizavimo darbais, o  daugiabučių namų modernizavimo kvartale papasakojo apie pagrindinius daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo sprendimus.

2023 rugsėjo 13 d. studentai dalyvavo susitikime su UAB „YIT Lietuva“ įmonės atstovais. Susitikimo metu studentai susipažino su įmonės veikla, apimančia butų, verslo patalpų ir aplinkos plėtrą, statybą, infrastruktūros statybos ir asfaltavimo darbus. Svečiai iš įmonės „YIT Lietuva“ pasidalino savo karjeros istorijomis bei pristatė karjeros galimybes studentams. Studentai, teisingai atsakę į svečių pateiktus klausimus, buvo apdovanoti įmonės prizais. Įmonės atstovai studentus pakvietė aplankyti tvarų verslo centrą Sky Office, Viršuliškių rajone. Statybos darbų vadovas T. Aranauskas studentus supažindino su A+ energinio naudingumo klasės verslo centru, fotovoltiniais saulės moduliais, kurie gamins žaliąją elektros energiją bendro naudojimo patalpų apšvietimui, greitaeigiais liftais su regeneracine pavara ir kitais inovatyviais sprendimais.

Paskutinę praktikos dieną organizuotas Statybos darbų praktikos pristatymas ir gynimas, kurio metu studentai pristatė praktikos metu įgytas žinias bei gerąją patirtį.