Statybos fakultete pradėtas įgyvendinti naujas „Erasmus+" projektas – „Atraskite statybos specialistų žinias ir patirtį“

#suVIKOpavyko

Pasirašius partnerystės sutartį Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Statybos fakultete pradėtas įgyvendinti naujas „Erasmus+” projektas – „Atraskite statybos specialistų žinias ir patirtį“ (“Discover the Know-How of Construction Professionals” Nr. 2023-1-TR01-KA220-VET-000150804).

Projekto įgyvendinimo laikotarpis: 2023-12-31 – 2025-12-30.

Projekto vykdytojas – Eskišehiro technikos universitetas (Turkijos Respublika)

Projekto partneriai:

Zonguldak Bülent Ecevit universitetas (Turkijos Respublika);

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija (Lietuvos Respublika);

Varšuvos technikos universitetas (Lenkijos Respublika);

Lenkijos statybos vadovų asociacija (Lenkijos Respublika);

Įmonė Insaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd. Sti. (Turkijos Respublika);

Įmonė TAV Tepe Akfen Investment Construction and Operations Co. (Turkijos Respublika).

Įgyvendinant projektą bus siekiama sukurti nuotolinio mokymo platformą ir joje sudaryti galimybę statybos inžinerijos krypties studentams, jau studijas baigusiems bei profesiniame lauke įsitvirtinusiems inžinieriams visoje Europoje dalytis gerąja patirtimi ir profesinėmis žiniomis, įvertinti naujų technologijų ir Pramonės 4.0 iššūkius, mokytis ir tobulinti profesines kompetencijas, įgyti sertifikatus.

Projekto metu bus sukurtas pavyzdinis modelis, jungiantis profesinį mokymą ir užimtumą Europos statybos sektoriuje: parengta mokymo programa ir vadovas, plėtojamos mokymosi internetu galimybės – sukurta nuotolinio mokymo platforma, sudarytas veiksmų planas mokymams vykdyti, atliekamas programos testavimas (bandomasis įgyvendinimas), suformuota praktinių žinių duomenų bazė.

VTDK projekte prisidės prie nuotolinio mokymo platformos turinio ir interneto svetainės dizaino kūrimo, papildytos realybės technologijos taikymo išmaniuosiuose telefonuose, projekto vertinimo ir sukurtos medžiagos testavimo, projekto idėjų ir rezultatų sklaidos. Taip pat VTDK rengs nacionalinę ataskaitą apie nuotolinį mokymą, parengs medžiagos vadovo versiją lietuvių kalba, vykdys bandomąjį mokymo medžiagos testavimą ir kt.

Projekto rezultatai bus reikšmingi plėtojant ir tobulinant studijų programų „Išmaniųjų pastatų inžinerija“, „Statyba“ bei „Statinių inžinerinės sistemos“ studentų praktines žinias ir įgūdžius, organizuojant pažintines bei statinių projektavimo, gamybines praktikas, organizuojant kūrybines dirbtuves, atnaujinant studijų dalykų turinį ir integruojant virtualius įrankius bei mokymosi platformas.