Statybos fakultete svečiavosi Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos moksleiviai!

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija – čia susitinka kūryba ir inovacijos!

2024 m. gegužės 17 d. Kolegijos Statybos fakultete lankėsi Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos moksleiviai. Jiems organizuotos net dvi edukacinės paskaitos-kūrybinės dirbtuvės „Makaronų tiltai“ bei „Bepiločių skraidyklių galimybės ir jų taikymas“.

Progimnazijos septintų klasių moksleiviams edukacinę paskaitą-kūrybines dirbtuves „Makaronų tiltai“ vedė Statybos fakulteto Statybos inžinerijos katedros lektoriai Anna Glinskienė ir dr. Eugenijus Gudonis. Lektoriams talkino Statybos studijų programos studentai, dalyvavę nacionaliniame čempionate „Makaronų tiltai 2024“, kuris vyko 2024 m. gegužės 16 d. Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH).

Kolegijos dėstytojai ir studentai moksleivius supažindino su statybų saugos reikalavimais, statybos rūšimis, vaizdžiai jiems papasakojo, kuo skiriasi statinys nuo pastato, pristatė tiltų tipų įvairovę bei pateikė tiltų konstrukcinių schemų pavyzdžių.

Moksleiviams buvo paaiškintos kūrybinių dirbtuvių taisyklės, tuomet jie pasiskirstė į komandas ir išsirinko komandų lyderius. Komandos ėmėsi konstruoti tiltus iš makaronų ir plastilino. Statybos studijų programos studentai pasidalino įspūdžiais iš nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2024“ ir pateikė patarimų moksleiviams, kokių klaidų derėtų vengti statant tiltą iš makaronų.

Kai makaronų tiltų statybos buvo baigtos, vyko jų bandymai. Tiltų bandymų varžytuvėms besibaigiant moksleivių emocijos darėsi vis audringesnės ir audringesnės, o azartas laimėti augo kiekvieną sekundę. Galiausiai tapo aišku, kad tvirčiausią ir didžiausią apkrovą atlaikiusį tiltą iš makaronų sukonstravo ir nenugalima tapo komanda „BOBO BILDERIO KOMPANIJA“. Tai 5 merginų komanda, kurios sukonstruotas makaronų tiltas atlaikė 4 kg 200 g apkrovą! Sveikiname nugalėtojus!

Kitų komandų rezultatai: komanda „SIMAS“ – 3 kg 550 g, komanda „KRIKŠČIONYS“ – 2 kg 600 g, komanda „BANKAI“ – 2 kg 200 g ir komanda „SIGMA“ – 1 kg 825 g.

Edukacinį renginį „Bepiločių skraidyklių galimybės ir taikymas“ moksleiviams vedė Statybos inžinerijos katedros lektorė Natalija Augūnienė. Ji supažindino moksleivius su bepilotėmis skraidyklėmis ir jų ypatumais, organizavo praktines veiklas, kurių metu moksleiviai mokėsi valdyti ir skraidinti droną – kiekvienas norintis galėjo pasijusti tikru skraidyklės „pilotu“.

Progimnazijos moksleivių, 2024 m. gegužės 17 d. savo mokykloje mininčių STEAM dieną, vizitą Kolegijos Statybos fakultete organizavo Statybos fakulteto prodekanė Airida Tylienė.