Statybos fakultete vyko tarptautinis „Erasmus+“ BIP projektas apie tvarią Vilniaus miesto teritorijų plėtrą

#suVIKOpavyko

2024 m. kovo 17–balandžio 11 dienomis Statybos fakultete vyko tarptautinis „Erasmus+“ mišrusis intensyvusis projektas (BIP) „Redevelopment of existing urban areas of Vilnius city to improving the quality of life“. Projektas vyko dviem etapais: pirmoji savaitė (kovo 17–21 d.) buvo organizuota nuotoliniu būdu, o nuo balandžio 7 d. dalyviai rinkosi Vilniuje, Vilniaus kolegijos Statybos fakultete.

Šio projekto tikslas – pasitelkus tarptautinį tarpdisciplininį bendradarbiavimą analizuoti neišnaudotas Vilniaus miesto teritorijas ir parengti jų atnaujinimo koncepcijas, kurios prisidėtų prie gyvenimo kokybės gerinimo, aplinkos tvarumo, miesto gyvybingumo ir socialinės įtraukties didinimo. Studentai dirbo mišriose komandose, rengė analizę ir kūrė urbanistinius sprendimus trims pasirinktiems Vilniaus miesto plotams.

Projekte dalyvavo studentai ir dėstytojai iš Hochschule Mainz – University of Applied Sciences (Vokietija), Bialystok University of Technology (Lenkija), Polytechnic University of Coimbra/Coimbra Institute of Engineering (Portugalija), taip pat Vilniaus kolegijos Statybos fakulteto atstovai bei svečiai.

Studentams buvo organizuota intensyvi paskaitų ir praktinių veiklų programa, kurią rengė tiek Vilniaus kolegijos dėstytojai, tiek kviestiniai svečiai iš verslo ir mokslo sektorių. Dalyviai turėjo galimybę gilinti žinias apie tvarias statybines medžiagas, dirbtinio intelekto taikymą architektūroje, pastatų priešgaisrinės saugos aspektus, šiuolaikinę miestų plėtrą bei Vilniaus, kaip Europos žaliosios sostinės, viziją. Taip pat buvo pristatytos statybos sektoriaus inovacijos, perspektyvos bei nekilnojamojo turto rinkos dabartis ir ateitis.

Projekte dalyvaujantys studentai lankėsi Medinės miesto architektūros muziejuje ir UAB „Ecodomus“ medinės statybos gamykloje, kur susipažino su tvarios gamybos principais bei realiomis inžinerinėmis praktikomis.

Projektas atliepia šiuolaikinius miestų planavimo iššūkius ir siekia prisidėti prie Vilniaus – 2025 m. Europos žaliosios sostinės – vizijos įgyvendinimo. Studentų parengti pasiūlymai pagrįsti tvarumo, socialinio teisingumo, efektyvaus žemės naudojimo ir bendruomenės įtraukimo principais.

Džiaugiamės galėdami pasidalinti šio projekto akimirkomis ir studentų sukurtomis vizijomis – jų idėjos rodo, kaip profesionaliai ir kūrybiškai jaunoji karta geba prisidėti prie tvaresnių miestų kūrimo.