Statybos inžinerija: vizitas į statybos objektą „Aerocity” Jaunimo nakvynės namai“

#suVIKOpavyko

Statybos inžinerija: vizitas į statybos objektą „Aerocity” Jaunimo nakvynės namai“

2023 m. gegužės 26 d. statybos inžinerijos studijų krypties studentai ir dėstytojai vyko į generalinės rangos įmonės UAB „Gilesta“ statybos objektą „Aerocity“ Jaunimo nakvynės namai“ (Balio Karvelio g. 14, Naujininkai, Vilnius).

Ekskursijos pradžioje dalyvius pasitiko UAB „Gilesta“ įmonės vadovas Šarūnas Grigaitis, projekto vadovas Andrej Maldis ir personalo vadovė Jurgita Rusinienė.

Išvyka organizuota siekiant studentams pristatyti inovacijas statybos sektoriuje ir sudaryti galimybę aplankyti pažangias įmones Lietuvoje. Ekskursijos metu studentai stebėjo, kaip atliekami pastato vidinės apdailos darbai, susipažino su kokybės, kiekių, terminų kontrole, darbų grafikais. Studentai sužinojo, kaip įmonėje kontroliuojamas sutarties sąlygų, darbo saugos, ekologinių bei aplinkosauginių standartų laikymąsis, kaip sekama darbų eiga ir rengiami atliktų darbų pateikimo dokumentai, kaip užtikrinamas efektyvus bendrojo statybos projekto, jo apimties ir trukmės valdymas. Skaitmenizuoti įmonės valdymo procesai leido studentams gyvai stebėti objekto pokyčius bei rizikas.

Išvyką studijų programų „Statyba“ I, II kurso ir „Statinių inžinerinės sistemos“ I kurso nuolatinių studijų studentams organizavo lektorė Anna Glinskienė ir docentė dr. Marija Vaičienė.

Nuotraukų autorės A. Glinskienė ir M. Vaičienė