Statybos studijų programos pirmakursiai studijas pradėjo Statybos darbų praktika

#suVIKOpavyko

2024 m. rugsėjo 3–13 d. Statybos studijų programos nuolatinių studijų I kurso studentams vyko Statybos darbų praktika. Statybos darbų praktika prasidėjo Įvadu, kuriame praktikos vadovė, Statybos inžinerijos katedros vedėja doc. dr. Marija Vaičienė pirmakursius supažindino su praktikos organizavimo programa: praktikoje numatyti susitikimai-seminarai su socialiniais partneriais, ekskursijos į statybos aikšteles bei kūrybinės dirbtuvės.

2024 rugsėjo 4 d. studentai dalyvavo susitikime su UAB „YIT Lietuva“ įmonės atstovais, kur buvo supažindinti su įmonės veikla, apimančia butų, verslo patalpų ir aplinkos plėtrą, statybą, infrastruktūros statybos ir asfaltavimo darbus. Svečiai iš UAB „YIT Lietuva“ pasidalijo savo istorijomis, papasakojo, kaip jie atrado karjeros kelią bei pristatė karjeros galimybes studentams. Pokalbyje dalyvavę ir teisingai į klausimus atsakę studentai buvo apdovanoti įmonės prizais. Įmonės atstovai studentus pakvietė aplankyti 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą, esantį Viršuliškių mikrorajone. Statybos darbų vadovas Tomas Aranauskas studentus supažindino su A+ energinio naudingumo klasės verslo centru, greitaeigiais liftais su energijos taupymo funkcija, išmaniąja vėsinimo ir šildymo sistema, automatine augalų laistymo sistema ir pristatė verslo centrui suteiktą „BREEAM Excellent“ sertifikatą, liudijantį, kad „Sky Office“ atitinka tvariam pastatui keliamus tarptautinius reikalavimus.

Studentai taip pat vyko į Vilniaus Šv. Jokūbo ligoninės teritorijos kvartalą (Vasario 16-osios g. 12, Vilniuje), kur UAB „Naresta“ darbų vadovas Mantas Klova supažindino praktikos dalyvius su administracinės paskirties pastatų rekonstravimo darbais bei viešbučio paskirties pastato statyba. Šis projektas ypatingas tuo, kad vienu metu vyksta ir nauja statyba, ir rekonstrukcija, ir keturių dabartinių pastatų pertvarka. Istoriniuose pastatuose siekiama atkurti pirmines spalvas, eksponuoti ir išsaugoti istorinius elementus (mūro ir klojinio fragmentus, arkas), taip pat atstatyti originalias langų konstrukcijas, kartu įdiegiant visas šiuolaikiniams pastatams reikalingas technologijas – vėdinimo, šildymo ir kitas sistemas. UAB „Naresta“ Rinkodaros ir komunikacijos projektų vadovė Guoda Pakalniškytė aktyviai dalyvavusiems ir teisingai į klausimus atsakiusiems studentams įteikė įmonės prizus.

‎Statybos inžinerijos katedros vyresnysis lektorius dr. Gintautas Ambrasas kartu su studentais lankėsi daugiabučių namų modernizavimo kvartale, kur praktiką atliekantys studentai buvo supažindinti su daugiabučių gyvenamųjų namų modernizavimo sprendimais.

Studentai taip pat lankėsi statybos objekte Tolminkiemio g. 11A Vilniuje, kur baigiamas statyti 2 aukštų lopšelis-darželis su baseinu. Edukacinės išvykos dalyvius pasitiko UAB „Gilesta“ atstovai. Susitikime įmonės statybos darbų vadovas Valerij Mikulskij supažindino studentus su moderniu ir šiuolaikišku projektu, papasakojo, kaip taikant statinio informacinį modeliavimą BIM buvo parengtas darbo projektas, pristatė įmonės veiklą ir įgyvendintus projektus.

Studentai dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse, kurių metu buvo supažindinti su Geodezijos laboratorija, geodeziniais prietaisais ir matavimo galimybėmis, dronų savybėmis, nustatymais, saugaus pilotavimo taisyklėmis, dronų funkcijomis ir kategorijomis. Prižiūrimi lektorės Natalijos Augūnienės studentai atliko bandomuosius drono skrydžius.

2024 m. rugsėjo 9 d. studentai lankėsi daugiabučio gyvenamojo namo Žirmūnų g. 70D, Vilniuje statybos objekte, kur šiuo metu statomi daugiabučiai ir administracinės paskirties pastatai. UAB „Vilniaus rentinys“ gamybos direktorius Audrius Čepulis studentus supažindino su gręžtinių CFA tipo polių įrengimo technologija, paaiškino, kaip po kolonomis, virš polių, projektuojamos juos apjungiančios monolitinio gelžbetonio rostverkų juostos, papasakojo apie išorinių monolitinio gelžbetonio atraminių sienų įrengimo etapus bei pagrindinės laikančiosios statinio konstrukcijos monolitinio gelžbetonio kvadratinio skerspjūvio kolonų įrengimą.

Statybos darbų praktikos metu studentai dalyvavo mokomajame seminare apie sienų ir lubų dažymą UAB ,,Tikkurila“ akademijoje, įsikūrusioje Sietyno g. 8, Vilniuje. Seminarą sudarė teorinė ir praktinė dalys. UAB ,,Tikkurila“ akademijos vadovas Rokas Vičkus studentus supažindino su svarbiausiais sienų ir lubų dažų pasirinkimo kriterijais (blizgumo laipsnis, atsparumas valymui, patvarumas, ekologiškumas ir pan.), sienų ir lubų paviršių paruošimo, gruntavimo, dažymo taisyklėmis bei dažymo įrankių pasirinkimo rekomendacijomis. Mokomajame seminare aktyviai dalyvavę ir teisingai į klausimus atsakę studentai buvo apdovanoti prizais – „Anza“ įrankiais.

Statybos darbų praktikoje įgytas žinias bei gerąją patirtį studentai pristatė paskutinę praktikos dieną organizuotame Statybos darbų praktikos pristatyme ir gynime.