PATVIRTINTA
Akademinės tarybos
2024 m. kovo 22 d. posėdyje
protokolu Nr. 14-2
STUDENTŲ PRIĖMIMO Į VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ
IR DIZAINO KOLEGIJOS PIRMOSIOS PAKOPOS IR TRUMPOSIOS PAKOPOS STUDIJŲ PROGRAMAS
2024 METAIS TAISYKLĖS
I SKYRIUS
BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos studijų programas 2024 metais taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato asmenų, turinčių ne žemesnį kaip vidurinį išsilavinimą, priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos (toliau – Kolegija) vykdomų pirmosios pakopos ir trumposios pakopos studijų programų valstybės finansuojamas, valstybės nefinansuojamas ir valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija studijų vietas bendruosius principus ir tvarką.
2. Minimalūs reikalavimai stojantiesiems į pirmosios pakopos studijų programas, yra nustatyti LR švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymais. Įgijus vidurinį išsilavinimą iki 2018 m. minimalūs reikalavimai patvirtinti 2018 m. vasario 8 d. įsakymu Nr. V-120 „Dėl Švietimo ir mokslo ministro 2015 m. rugpjūčio 12 d. įsakymo Nr. V-888 „Dėl asmenų, pretenduojančių į valstybės finansuojamas pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, mokymosi rezultatų minimalių rodiklių nustatymo“ pakeitimo“ . Įgijus vidurinį išsilavinimą nuo 2019 m. minimalūs reikalavimai patvirtinti 2017 m. rugpjūčio 30 d. įsakymu Nr. V-661 „Dėl asmenų, pretenduojančių nuo 2019 metų į aukštųjų mokyklų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietas, mokymosi rezultatų minimalių rodiklių patvirtinimo“ .
3. Minimalūs reikalavimai pretenduojantiems į pirmosios pakopos valstybės finansuojamas ir valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija (toliau valstybės finansuojamas) studijų vietas:
3.1. Stojantieji, 2024 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
3.1.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
3.1.2. matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus stojantieji į menus);
3.1.3. bet kurį kitą valstybinį brandos egzaminą.
3.1.4. išlaikytų valstybinių brandos egzaminų aritmetinis vidurkis prilygsta brandos egzaminų programose nustatytam patenkinamam mokymosi pasiekimų lygiui (t. y. bent 16 balų).
3.2. Stojantieji, 2023 – 2021 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
3.2.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
3.2.2. matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus stojantieji į menus);
3.2.3. bet kurį kitą valstybinį brandos egzaminą.
3.3. Stojantieji, 2020 m. ir 2019 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
3.3.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
3.3.2. užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinį brandos arba tarptautinį egzaminą ne žemesniu kaip B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis;
3.3.3. matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus stojantieji į menus).
3.3.4. Stojančiųjų, įgijusių vidurinį išsilavinimą 2023 – 2019 m., penkių dalykų geriausių metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, kuris, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, turi būti ne žemesnis negu 6, iš šių privalomų mokytis dalykų:
– lietuvių kalba ir literatūra;
– gimtoji kalba (baltarusių arba lenkų, arba rusų, arba vokiečių);
– užsienio kalba;
– matematika;
– istorija arba geografija, arba integruotas istorijos ir geografijos kursas;
– biologija arba fizika, arba chemija, arba integruotas gamtos mokslų kursas;
– meninio ugdymo srities dalykas arba technologijų programos krypties dalykas, arba integruotas menų ir technologijų kursas, arba specializuoto ugdymo krypties (dailės arba inžinerinio, arba meninio, arba muzikos) programos dalykas;
– bendroji kūno kultūra arba pasirinkta sporto šaka, arba specializuoto ugdymo krypties (sporto) programos dalykas.
3.4. Stojantieji, 2018 m. įgiję vidurinį išsilavinimą turi atitikti 3.3 p. keliamus reikalavimus arba turi būti išlaikę 3.4.1-3.4.3 p. nurodytus egzaminus (parenkamas stojančiajam palankesnis variantas):
3.4.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinis arba mokyklinis brandos egzaminas;
3.4.2. užsienio kalbos (anglų, vokiečių, arba prancūzų) valstybinis brandos arba tarptautinis egzaminas ne žemesniu negu B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis;
3.4.3. matematikos valstybinis brandos egzaminas (išskyrus stojantiesiems į menus), ne žemesniu negu 25 balų įvertinimu, jeigu pretenduoja į kitų studijų krypčių grupių programas.
3.5. Stojantieji, 2017 m. ir 2016 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
3.5.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį arba mokyklinį brandos egzaminą;
3.5.2. matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus stojantieji į menus);
3.5.3. užsienio kalbos (anglų, vokiečių arba prancūzų) valstybinį brandos arba tarptautinį egzaminą ne žemesniu negu B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.
3.6. Stojantieji, 2015 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
3.6.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį arba mokyklinį brandos egzaminą;
3.6.2. užsienio kalbos (anglų arba vokiečių, arba prancūzų) valstybinį brandos arba tarptautinį egzaminą ne žemesniu negu B1 lygiu pagal Bendruosius Europos kalbų metmenis.
3.7. Stojantiesiems, įgijusiems vidurinį išsilavinimą iki 2014 m. minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.
4. Minimalūs reikalavimai pretenduojantiems į pirmosios pakopos valstybės nefinansuojamas studijų vietas:
4.1.Stojantieji, 2024 m. įgiję vidurinį išsilavinimą, turi būti išlaikę:
4.1.1. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį brandos egzaminą;
4.1.2. matematikos valstybinį brandos egzaminą (išskyrus stojantieji į menus);
4.1.3. bet kurį kitą valstybinį brandos egzaminą.
4.1.4. išlaikytų valstybinių brandos egzaminų aritmetinis vidurkis prilygsta brandos egzaminų programose nustatytam patenkinamam mokymosi pasiekimų lygiui (t. y. bent 16 balų).
4.2. Stojantieji, įgiję vidurinį išsilavinimą 2023 m. – 2018 m. turi būti išlaikę vieną valstybinį brandos egzaminą.
4.3. Stojantiesiems, įgijusiems vidurinį išsilavinimą iki 2017 m. minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.
5. Minimalus reikalavimas pretenduojantiems į trumposios pakopos valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijų vietas yra vidurinis išsilavinimas ir profesinė kvalifikacija, įgyta pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros ketvirtąjį lygį atitinkančią profesinio mokymo programą.
6. Asmenys, užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas įgiję vidurinį arba jam lygiavertį išsilavinimą (kvalifikaciją) priimami į valstybės finansuojamas studijų vietas arba jiems skiriamos studijų stipendijos vadovaujantis Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų aukštosiose mokyklose vietas tvarkos aprašo, patvirtinto LR švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. birželio 19 d. įsakymu Nr. V-932 „Dėl užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų aukštosiose mokyklose vietas tvarkos aprašo patvirtinimo“ , nustatyta tvarka.
7. Asmenims atleistiems nuo brandos egzaminų dėl ligų, kurių sąrašas nurodytas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2003 m. sausio 8 d. įsakyme Nr. V-11/18 „Dėl Ligų, galinčių būti pagrindu atleisti asmenis nuo brandos egzaminų, sąrašo patvirtinimo“ arba turintiems įgytų ar įgimtų sutrikimų, minimalus rodiklis yra vidurinį išsilavinimą patvirtinantis dokumentas.
8. Studijuoti Kolegijoje gali pretenduoti asmenys, atitinkantys keliamus minimalius reikalavimus. Minimalūs reikalavimai netaikomi stojantiesiems, atleistiems nuo brandos egzaminų.
9. Minimalus stojamasis konkursinis balas apskaičiuojamas pagal Taisyklių III skyriuje nustatytus principus bus paskelbtas iki 2024 m. birželio 1 d.
II SKYRIUS
STUDIJŲ PROGRAMOS IR FORMOS
10. Kolegija vykdo priėmimą į pirmosios pakopos ir trumposios pakopos studijų programas (1 priedas).
11. Kolegijoje studijos vyksta nuolatine ir ištęstine studijų formomis.
12. Studijų nuolatine forma vienerių metų įprasta studijų apimtis yra 60 kreditų, ištęstine forma vienerių metų įprasta studijų apimtis yra 45 kreditai. Nuolatinės studijos organizuojamos darbo dienomis, ištęstinės studijos organizuojamos sesijomis.
12.1. Sesijinis studijų tvarkaraštis – tai tokia studijų tvarka, kai akademiniai užsiėmimai vyksta 3 savaites trunkančių periodinių sesijų metu, darbą organizuojant paprastai kiekvieną sesijos darbo dieną arba nuotoliniu būdu pagal sudarytą tvarkaraštį.
13. Tvarkaraščius, pagal kuriuos vykdomos studijų programos, sudaro kiekvienas Kolegijos fakultetas.
III SKYRIUS
KONKURSINIO BALO SKAIČIAVIMO PRINCIPAI
14. Konkursinio balo skaičiavimo, atskirų brandos egzaminų įvertinimų ir metinių pažymių įskaitymo ir perskaičiavimo principai stojantiesiems numatyti Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2023 m. lapkričio 29 d. įsakymu Nr. V- 1513 patvirtintame Stojančiųjų į trumposios pakopos, pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas ir pretenduojančiųjų į studijų stipendijas pirmosios ir antrosios konkursinių eilių sudarymo 2024 metais tvarkos apraše (toliau – KE aprašas).
15. Į stojančiojo į pirmosios pakopos studijų programas konkursinį balą konkursinėms eilėms sudaryti įskaičiuojami balai, stojančiojo pelnyti už jo vidurinio išsilavinimo įgijimo metais KE apraše nurodytus pagrindinius ir papildomus kriterijus.
16. Pagrindiniai stojančiojo į pirmosios pakopos studijų programas konkursinio balo skaičiavimo kriterijai yra brandos atestato dalykų ir (arba) stojamųjų egzaminų įvertinimų, padaugintų iš svertinių koeficientų suma (2 priedas):
16.1. pirmojo dalyko brandos arba stojamojo egzamino įvertinimas;
16.2. antrojo dalyko brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys;
16.3. trečiojo dalyko brandos egzamino įvertinimas arba metinis pažymys;
16.4. lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino įvertinimas (arba kito dalyko brandos egzamino įvertinimas, jeigu lietuvių kalba ir literatūra yra pirmasis dalykas).
17. Jei stojantysis nėra laikęs vieno iš tai studijų krypčių grupei numatytų brandos egzaminų, vietoj nelaikyto brandos egzamino įvertinimo į konkursinio balo formulę įrašomas atitinkamo konkursinio mokomojo dalyko metinis pažymys, tačiau ši išimtis netaikoma pagrindinio (didžiausią svertinį koeficientą turinčio) studijų krypčių grupės mokomojo dalyko egzaminui ir lietuvių kalbos ir literatūros, (iki 2012 m.) – lietuvių (gimtosios) arba lietuvių (valstybinės) kalbos brandos egzaminui, kurio įvertinimas yra privalomas visiems.
18. Stojančiojo į trumposios pakopos Sistemų administravimo studijų programą konkursinį balą sudaro brandos atestato dalykų, kvalifikacijos egzamino arba stojamojo testo ir kitų pasiekimų įvertinimų, padaugintų iš svertinių koeficientų, suma:
18.1. Pirmoji dedamoji – brandos atestato dviejų dalykų įvertinimų aritmetinis vidurkis skaičiuojamas iš matematikos, fizikos, chemijos, informacinių technologijų dalykų brandos egzaminų įvertinimų arba metinių pažymių; jo svertinis koeficientas – 0,3.
18.2. Antroji dedamoji – nustatytų pagrindinės (-ių) arba gretutinių švietimo sričių profesinio mokymo programų kvalifikacijos egzamino (įgijusiems vidurinį išsilavinimą ir profesinę kvalifikaciją), skirto įgyti Lietuvos kvalifikacijų sandaros IV lygio kvalifikaciją (baigusiesiems profesinio mokymo programas iki 2013 metų), teorijos ir praktikos darbo įvertinimo balų aritmetinis vidurkis arba kompetencijų, įgytų siekiant Lietuvos kvalifikacijų sandaros IV lygio kvalifikacijos, teorinės ir praktinės dalies įvertinimo balų aritmetinis vidurkis, arba galutinis įvertinimas (nuo 2022 m. sausio 1 d.) (toliau – kvalifikacijos galutinis įvertinimas), arba stojamojo testo įvertinimas (stojamasis testas taip pat gali būti taikomas asmenims, minimiems 6 p.); pagrindinės švietimo srities kvalifikacijos galutinio įvertinimo ir jį pakeičiančio stojamojo testo dedamosios svertinis koeficientas – 0,5, gretutinės švietimo srities kvalifikacijos galutinio įvertinimo dedamosios svertinis koeficientas – 0,25.
18.3. Stojant į Sistemų administravimo studijų programą, pagrindinė švietimo sritis – informacijos ir ryšio technologijų, gretutinės švietimo sritys – gamybos ir perdirbimo, inžinerijos ir inžinerinių profesijų, jei tai neprieštarauja profesiniam standartui.
18.4. Trečioji dedamoji – kiti pasiekimai; svertinis koeficientas – 0,2. Vertinama studijų kryptį atitinkanti profesinė patirtis. Kai profesinė patirtis atitinka studijų kryptį ir yra ne trumpesnė nei 2 metai, ši dedamoji vertinama 10 balų; kai profesinė patirtis atitinka studijų kryptį ir yra ne trumpesnė nei 1 metai, ši dedamoji vertinama 5 balais. Trumpesnė nei 1 metų profesinė patirtis nevertinama.
19. Papildomi konkursinio balo skaičiavimo kriterijai:
19.1. Stojantiesiems pretenduojant į valstybės finansuojamas, valstybės nefinansuojamas ir valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija studijų vietas į konkursinį balą įskaičiuojami tik pagal KE apraše nustatytus kriterijus pelnyti papildomi balai. Papildomi kriterijai ir balų skaičius už šiuos pasiekimus nurodyti Taisyklių 4 ir 5 prieduose.
19.2. Papildomi balai sumuojami, tačiau taip, kad bendra dedamųjų suma neviršytų 2,5 balo. Stojantieji privalo papildomus balus įrodančių dokumentų el. kopijas prisegti prie savo prašymo Centralizuoto priėmimo informacinėje sistemoje (toliau – BPIS).
20. Tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimai, įskaityti ir perskaičiuoti pagal Tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimų įskaitymo ir atitikmenų valstybinių užsienio kalbų brandos egzaminų įvertinimams nustatymo tvarkos aprašo, patvirtinto 2019 m. gegužės 13 d. įsakymu Nr. V-557 Dėl Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. kovo 16 d. įsakymo Nr. V-435 „Dėl Tarptautinių užsienio kalbų egzaminų įvertinimų įskaitymo ir atitikmenų valstybinių užsienio kalbų brandos egzaminų įvertinimams nustatymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo nustatyta tvarka.
IV SKYRIUS
PRIĖMIMO VYKDYMAS
21. Studentų priėmimas į Kolegiją vykdomas centralizuoto priėmimo metu, stojantiesiems teikiant prašymus internetu www.lamabpo.lt per BPIS. Priėmimą sudaro pagrindinis ir papildomas etapas. Informacija apie centralizuoto priėmimo procedūras ir terminus skelbiama internete www.lamabpo.lt .
22. Centralizuotas priėmimas į valstybės finansuojamas studijų vietas, valstybės nefinansuojamas su studijų stipendija ir į valstybės nefinansuojamas studijų vietas vykdomas vadovaujantis Stojančiųjų į trumposios pakopos, pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų valstybės finansuojamas studijų vietas ir pretenduojančiųjų į studijų stipendijas pirmosios ir antrosios konkursinių eilių sudarymo 2024 metais tvarkos aprašu.
23. 2024 m. centralizuoto priėmimo metu bus sudaromos dvi konkursinės eilės: pirmoji ir antroji. Antrojoje konkursinėje eilėje dalyvaujantiems stojantiesiems skiriama 10 proc. visų numatytų valstybės finansuojamų studijų vietų. Vykdant priėmimo pagrindinį etapą, pirmiausia yra organizuojamas stojančiųjų, esančių antrojoje konkursinėje eilėje, konkursas. Įvykus šiam konkursui, valstybės finansuojamų vietų negavę antrojoje konkursinėje eilėje esantys stojantieji toliau dalyvauja konkurse kartu su stojančiaisiais, esančiais pirmojoje konkursinėje eilėje, o jeigu valstybės finansuojamos vietos, skirtos antrajai konkursinei eilei, lieka neužimtos, jos papildomo priėmimo etapo metu yra grąžinamos į pirmąją konkursinę eilę ir į jas bendrąja konkurso tvarka pretenduoja pirmojoje eilėje esantys stojantieji.
24. Antrojoje konkursinėje eilėje dalyvauja stojantieji, esantys pirmojoje konkursinėje eilėje ir papildomai atitinkantys bent vieną iš šių sąlygų:
24.1. stojantieji į kolegines studijas yra baigę trumposios pakopos studijas;
24.2. stojantieji į kolegines studijas turi ne trumpesnę kaip 24 mėnesių praktinės veiklos patirtį;
24.3. stojantieji į kolegines studijas turi ne trumpesnę kaip 12 mėnesių nepertraukiamos praktinės veiklos patirtį pagal studijų programą, į kurią pretenduoja. Praktinės veiklos patirtį įrodančio dokumento kopiją stojantieji turi įkelti į BPIS;
24.4. stojantieji į trumposios pakopos studijas turi ne trumpesnę kaip 12 mėnesių praktinės veiklos patirtį;
24.5. stojantysis yra vienas iš bendrai gyvenančių asmenų arba vienas gyvenantis asmuo, turintis teisę gauti arba gaunantis socialinę pašalpą pagal Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą;
24.6. stojantysis teisės aktų nustatyta tvarka turi nustatytą 45 procentų ar mažesnį darbingumo lygį arba sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį;
24.7. stojantysis yra ne vyresnis kaip 25 metų ir jam iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jo abu tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę.
V SKYRIUS
STOJAMIEJI EGZAMINAI Į PIRMOSIOS PAKOPOS STUDIJAS
25. Stojamieji egzaminai vykdomi į Interjero dizaino, Grafinis dizaino,
Multimedijos dizaino ir Fotografijos technologijos studijų programas. Stojamųjų egzaminų tvarkaraštis skelbimas internete https://vtdko.lt/stojantiesiems/bendrojo-priemimo-egzaminai/ .
26. Organizuojant, vykdant ir vertinant stojamuosius egzaminus vadovaujamasi Bendrųjų stojamųjų egzaminų į kolegines dizaino ir medijų meno studijų krypčių programas organizavimo ir vykdymo 2024 m. tvarkos aprašu ir Stojamųjų egzaminų į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Interjero dizaino, Grafinis dizaino, Multimedijos dizaino ir Fotografijos technologijos studijų programas organizavimo ir vykdymo 2024 m. tvarkos aprašu.
27. Centralizuoto priėmimo metu stojamųjų egzaminų vietą, datą ir laiką stojantysis renkasi pildydamas prašymą internetu BPIS, likus ne mažiau kaip 24 val. iki stojamojo egzamino pradžios.
VI SKYRIUS
STOJAMOJO TESTO Į TRUMPOSIOS PAKOPOS STUDIJAS ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS
28. Stojamasis testas organizuojamas, vykdomas ir vertinamas, vadovaujantis Stojančiųjų į trumposios pakopos studijas stojamojo testo organizavimo ir vykdymo 2024 m. tvarkos aprašu.
29. Centralizuoto priėmimo metu stojantysis privalo užsiregistruoti į stojamąjį testą ne vėliau kaip likus 24 val. iki stojamojo testo pradžios, pildydamas prašymą internetu BPIS.
VII SKYRIUS
STUDIJŲ SUTARTIES SUDARYMAS
30. Studijų sutartys nuotoliniu arba tiesioginiu būdu centralizuoto priėmimo metu su pakviestaisiais sudaromos po kiekvieno kvietimo studijuoti paskelbimo.
31. Studijų sutartis su nepilnamečiu asmeniu sudaroma tik tiesioginiu būdu ir tik pateikus notariškai patvirtintą tėvų (globėjų) sutikimą, kad sutartį sudarytų pats (pati) nepilnametis (-ė). Notaro patvirtinto dokumento pateikti nereikia, jei sutartis sudaroma atvykus su vienu iš tėvų (globėjų).
32. Studijų sutartį sudarant tiesioginiu būdu, pakviestieji turi pateikti šių dokumentų originalus (parodyti) ir turėti jų kopijas (palikti):
32.1. pasą arba asmens tapatybės kortelę;
32.2. brandos atestatą ir jo priedą (-us) arba kitą (-us) vidurinį išsilavinimą liudijantį (-ius) dokumentą (-us) jeigu vidurinis išsilavinimas įgytas iki 2009 m. Įgijus vidurinį išsilavinimą 2010 m. ir vėliau šių dokumentų pateikti nereikia;
32.3. profesinį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus jeigu profesinis išsilavinimas įgytas iki 2012 m. Įgijus profesinį išsilavinimą 2013 m. ir vėliau šių dokumentų kopijų pateikti nereikia.
32.4. aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą patvirtinančius dokumentus;
32.5. elektroninę arba atspausdintą atlikto mokėjimo nurodymo, įrodančio studijų registracijos įmokos sumokėjimą, kopiją (žr. 37 p.);
32.6. dokumentus, patvirtinančius vardo arba pavardės keitimą, jei ne visi pateikiami dokumentai yra tuo pačiu vardu arba ta pačia pavarde.
32.7. visus kitus prašyme nurodytus dokumentus;
32.8. 1 fotonuotrauką (34 cm);
32.9. prašymą skirti bendrabutį (jeigu reikia, pildomas sutarties pasirašymo metu).
33. Asmenys, sudarę su Kolegija studijų sutartį nuotoliniu būdu, fakulteto studijų skyriui nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d., turi pateikti 32 p. nurodytus dokumentus ir jų kopijas .
34. Įgaliotieji asmenys, įforminantys priėmimą tiesioginiu būdu ir pasirašantys studijų sutartį, privalo turėti notaro patvirtintą stojančiojo raštišką įgaliojimą.
35. Pakviestieji studijuoti centralizuoto priėmimo metu tiesioginiu būdu pasirašo studijų sutartis adresu Antakalnio g. 54, Vilnius.
VIII SKYRIUS
REGISTRACIJOS STUDIJOMS ĮMOKA, SĄSKAITOS REKVIZITAI
36. Asmenys, įformindami priėmimą Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje (pasirašydami studijų sutartį, pateikdami reikalingus dokumentus ir jų kopijas), privalo sumokėti 50 Eur registracijos studijoms įmoką. Įmoka sumokama į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos sąskaitą banke. Mokėjimo nurodyme nurodomi šie rekvizitai:
gavėjas – Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija;
įmonės kodas 111967673;
įmokos pavadinimas – registracijos studijoms įmoka;
įmokos kodas – 102505 arba mokėjimo paskirtis – įrašomas stojančio vardas, pavardė;
gavėjo bankas – AB bankas SWEDBANK, sąskaita – LT877300010074142865;
37. Nuo registracijos studijoms įmokos atleidžiami asmenys, gimusieji 1998 m. ir vėliau, neturintys abiejų tėvų arba globėjų, kuriems iki pilnametystės įstatymų nustatyta tvarka buvo nustatyta globa (rūpyba) arba jų tėvai (turėtas vienintelis iš tėvų) yra mirę ir asmenys, kurių nustatytas darbingumo lygis 0-25 %. Šie asmenys turi pateikti dokumentus, įrodančius teisę į lengvatą.
38. Nutraukus studijų sutartį, įmokėta registracijos studijoms įmoka negrąžinama.
IX SKYRIUS
UŽSIENIO ŠALIŲ PILIEČIŲ IR ASMENŲ, ĮGIJUSIŲ IŠSILAVINIMĄ UŽSIENIO ŠALIŲ INSTITUCIJOSE, PRIĖMIMAS
39. Asmenys, įgiję išsilavinimą užsienio šalių institucijose, priimami konkurso būdu į valstybės finansuojamas studijų vietas, jeigu jie yra:
39.1. Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos ekonominės erdvės valstybių piliečiai ir jų šeimos nariai;
39.2. užsienio šalių, nesančių Europos Sąjungos ir kitų Europos ekonominės erdvės šalių narių piliečiai ir asmenys be pilietybės ir turi leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje;
39.3. užsienio lietuviai, pateikę lietuvių bendruomenės toje šalyje, iš kurios atvyko, pažymą, patvirtinančią lietuvių kilmę.
40. Asmenys, nurodyti šių Taisyklių 39 punkte, priimami vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-9 patvirtintu Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose tvarkos aprašu .
41. Užsienio šalių piliečiai ir asmenys be pilietybės, neatitinkantys 39 p. nurodytų kriterijų, priimami konkurso būdu studijuoti savo lėšomis. Šie asmenys kreipiasi į Tarptautinių ryšių ir projektų valdymo skyrių el. paštu international@vtdko.lt, tel. +370 5 234 04 88.
IX SKYRIUS
KITA INFORMACIJA
43. Priėmimą organizuoja ir vykdo Kolegijos direktoriaus įsakymu sudaryta Priėmimo komisija ir Stojančiųjų dokumentų priėmimo tarnyba. Visais priėmimo taisyklėse nenumatytais atvejais sprendimus priima Priėmimo komisija.
44. Pakviestųjų į Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją centralizuoto priėmimo metu duomenys saugomi Kolegijos nustatyta tvarka iki tų kalendorinių metų pabaigos.
45. Informacija apie priėmimą ir studijas Kolegijoje teikiama Studijų ir karjeros centre adresu Antakalnio g. 54, Vilnius, tel. +370 52610353 ir el. paštu priemimas@vtdko.lt.
_____________________________________
Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino
kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos
studijų programas 2024 metais taisyklių
1 priedas
1 lentelė. Pirmosios pakopos studijų programų, į kurias vykdomas
priėmimas 2024 m., sąrašas
2 lentelė. Trumposios pakopos studijų programų, į kurias vykdomas
priėmimas 2024 m., sąrašas
Fakultetas | Valstybinis kodas | Studijų programos pavadinimas | Studijų forma | Studijų tvarkaraštis | Studijų trukmė (metais) | Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis, profesinė kvalifikacija |
Technikos fakultetas | 5701BX008 | Sistemų administravimas | nuolatinė | dieninis | 1,5 | Sistemų administratorius |
Paaiškinimai:
Studijų programų specializacijų sąrašas yra išankstinis. Atitinkamos studijų programos specializacijos vykdymą sąlygoja studentų skaičius ir darbo rinkos poreikiai.
Nuolatinės studijos pagal dieninį tvarkaraštį yra organizuojamos darbo dienomis.
Ištęstinės studijos pagal sesijinį tvarkaraštį yra organizuojamos sesijomis, MS Teams aplinkoje ir pan.
_____________________________________
Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino
kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos
studijų programas 2024 metais taisyklių
2 priedas
KONKURSINIO BALO DALYKAI IR JŲ SVERTINIAI KOEFICIENTAI
Studijų krypčių grupė / Studijų programa | Konkursiniai dalykai ir jų svertiniai koeficientai | |||||
Pirmasis dalykas | SV* | Antrasis dalykas | SV* | Trečiojo dalyko, nesutampančio su kitais dalykais, SV* | Lietuvių kalbos ir literatūros SV* | |
Informatikos mokslų studijų krypčių grupės studijų programa | ||||||
Informacinių sistemų inžinerija | matematika | 0,4 | informacinės technologijos arba fizika, arba biologija, arba chemija, arba geografija | 0,2 | 0,2 | 0,2 |
Inžinerijos mokslų studijų krypčių grupės studijų programos | ||||||
Atsinaujinančios energijos inžinerija Automobilių elektronikos sistemos Automobilių techninis eksploatavimas Elektros ir automatikos inžinerija Geležinkelio transporto inžinerija Mechaninių technologijų inžinerija Statyba Statinių inžinerinės sistemos Išmaniųjų pastatų inžinerija | matematika | 0,4 | fizika arba chemija, arba informacinės technologijos, arba biologija, arba geografija | 0,2 | 0,2 | 0,2 |
Verslo ir viešosios vadybos studijų krypčių grupės studijų programa | ||||||
Transporto logistika Verslas ir muitinės veikla | matematika | 0,4 | istorija arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba | 0,2 | 0,2 | 0,2 |
Menų studijų krypčių grupės studijų programos | ||||||
Fotografijos technologija Grafinis dizainas Interjero dizainas Multimedijos dizainas | stojamasis egzaminas 1,0 |
SV* – svertinis koeficientas.
_____________________________________
Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino
kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos
studijų programas 2024 metais taisyklių
3 priedas
STUDENTŲ, PRIIMAMŲ 2024 METAIS Į VILNIAUS TECHNOLOGIJŲ IR DIZAINO KOLEGIJOS PIRMOSIOS PAKOPOS IR TRUMPOSIOS PAKOPOS STUDIJAS, NORMINĖS IR METINĖS STUDIJŲ KAINOS
Santrumpos:
NL – nuolatinės studijos, organizuojamos darbo dienomis.
I – ištęstinės studijos vykdomos pagal sesijinį tvarkaraštį, organizuojamos sesijomis, nuotoliniu būdu, MS Teams ir pan.
_____________________________________
Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino
kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos
studijų programas 2024 metais taisyklių
4 priedas
KITŲ PASIEKIMŲ ĮTAKA KONKURSINIAM BALUI
Kriterijus | Kriterijaus vertė |
Pirmojo arba antrojo dalyko brandos darbo ne žemesnis nei 9 įvertinimas | 0,25 balo |
Baigti baziniai kariniai mokymai arba atlikta privalomoji pradinė karo tarnyba | 0,5 balo |
Tarptautinių olimpiadų, konkursų prizinės vietos. Vertinami tik 10–12 klasių (gimnazijos II–IV klasių) olimpiadų ir konkursų laimėjimai. Už to paties dalyko olimpiadą ar konkursą balas (didžiausias) skaičiuojamas tik vieną kartą, už skirtingų dalykų olimpiadas skirti papildomi balai sumuojami | aukso medalis, arba I vieta, – 2,5 balo; sidabro medalis, arba II vieta, – 1,5 balo; bronzos medalis, arba III vieta, – 1 balas |
Šalies olimpiadų ir konkursų prizinės vietos. Vertinami tik 10–12 klasių (gimnazijos II–IV klasių) olimpiadų ir konkursų laimėjimai. Už to paties dalyko olimpiadą ar konkursą balas (didžiausias) skaičiuojamas tik vieną kartą, už skirtingų dalykų olimpiadas skirti papildomi balai sumuojami | aukso medalis, arba I vieta, – 1,5 balo; sidabro medalis, arba II vieta, – 1 balas; bronzos medalis, arba III vieta, – 0,5 balo |
Stojantiesiems į Kolegijos studijų programas ir baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas su pagyrimu arba baigusiesiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas ir turintiems ne mažesnį kaip vienų metų darbo stažą pagal įgytą kvalifikaciją | 1 balas |
Dalyvavimas programų „Erasmus+“, „Europos solidarumo korpusas“ finansuotuose tarptautinės savanoriškos veiklos projektuose arba „Nacionalinėje jaunimo savanoriškos veiklos programoje“, kurioje savanoriška veikla truko ne mažiau kaip 3 mėnesius, arba „Jaunimo savanoriškos tarnybos“ programoje, kurioje savanoriška veikla truko ne mažiau kaip 6 mėnesius | 0,25 balo |
_____________________________________
Studentų priėmimo į Vilniaus technologijų ir dizaino
kolegijos pirmosios pakopos ir trumposios pakopos
studijų programas 2024 metais taisyklių
5 priedas
LIETUVOS MOKINIŲ DALYKINIŲ OLIMPIADŲ, KONKURSŲ IR KITŲ RENGINIŲ, KURIŲ LAIMĖTOJAMS PRIDEDAMI BALAI, SĄRAŠAS
I SKYRIUS
TARPTAUTINĖS OLIMPIADOS IR KONKURSAI
1. Baltijos šalių chemijos olimpiada
2. Baltijos šalių geografijos olimpiada
3. Baltijos šalių informatikos olimpiada
4. Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiada
5. Baltijos šalių vokiečių kalbos olimpiada
6. ES jaunųjų mokslininkų konkursas EUCYS
7. Europos fizikos olimpiada
8. Pasaulinės astronomijos ir astrofizikos e. varžybos (GeCAA)
9. Tarptautinė astronomijos ir astrofizikos olimpiada
10. Tarptautinė astronomijos olimpiada
11. Tarptautinė biologijos olimpiada
12. Tarptautinė chemijos olimpiada
13. Tarptautinė filosofijos olimpiada
14. Tarptautinė fizikos olimpiada
15. Tarptautinė geografijos olimpiada
16. Tarptautinė informatikos olimpiada
17. Tarptautinė lenkų kalbos olimpiada
18. Tarptautinė matematikos olimpiada
19. Tarptautinė muzikos olimpiada
20. Tarptautinė rusų kalbos olimpiada
21. Tarptautinė vokiečių kalbos olimpiada
22. Tarptautinė Žemės mokslų olimpiada
23. Tarptautiniai jaunimo debatai (vokiečių kalba)
24. Tarptautinis konkursas EuroSkills
25. Vidurio Europos geografijos olimpiada
26. Vidurio Europos matematikos olimpiada
II SKYRIUS
ŠALIES OLIMPIADOS IR KONKURSAI
27. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionalinis etapas
28. Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų mokiniams
29. Lietuvos geomokslų olimpiada
30. Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiada
31. Lietuvos mokinių astronomijos olimpiada
32. Lietuvos mokinių biologijos olimpiada
33. Lietuvos mokinių chemijos olimpiada
34. Lietuvos mokinių dailės olimpiada
35. Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada
36. Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiada
37. Lietuvos mokinių filosofijos olimpiada
38. Lietuvos mokinių fizikos olimpiada
39. Lietuvos mokinių geografijos olimpiada
40. Lietuvos mokinių informatikos olimpiada
41. Lietuvos mokinių istorijos olimpiada
42. Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas
43. Lietuvos mokinių lenkų kalbos olimpiada
44. Lietuvos mokinių lotynų kalbos ir Antikos kultūros olimpiada
45. Lietuvos mokinių matematikos olimpiada
46. Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkursas
47.Lietuvos mokinių muzikos olimpiada
48.Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiada
49.Lietuvos mokinių rusų (gimtosios ir užsienio) kalbos olimpiada
50.Lietuvos mokinių technologijų olimpiada
51.Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiada