Dizaino fakulteto naujienos
Fotografijų paroda „Jaunystė visatos pakrašty"
Mūsų kolegijos Technikos ir Dizaino fakultetų rūmuose II aukšto koridoriuje išeksponuota trečiakursių Aušrinės Baltrūnaitės ir Marijos Baranauskaitės bendro projekto fotografijų paroda „Jaunystė visatos pakrašty". Parodoje nagrinėjamos modernios moters individualumo paieškos, fiksuojant dizainerės Živilės Aleknavičiūtės kolekciją „Bendruomenė visatos pakrašty“. Dizainerė pasakoja apie jauną žmogų, paliekantį komforto zoną ir ieškantį savo vietos pasaulyje. Fotografijose naudojamas atributas – veidrodis – perteikia ,,įsivaizduojamą ribą“, už kurios – siekiamybė, veidrodžio atspindys pabrėžia žmogaus unikalumą, asmenybės refleksiją, saviraišką.
Pasak Aušrinės (pirma fotografija), „Vienas iš pagrindinių dalykų, kurį vertinu fotografijoje, yra galimybė sukurti absoliučiai bet kokį įvaizdį. Mėgstu iššūkį pavaizduoti žmones kitokius, nei jie yra kasdienybėje, įžvelgti jų kitoniškumą ir perteikti jį apšvietimo, kūno kalbos, žvilgsnio, kūriamos emocijos pagalba. Šios fotosesijos stilistika labai artima tam, kas mane labiausiai žavi fotografijoje – pasirinkta spalvų paletė padeda dar įtaigiau perteikti mistiškumą, laukinė gamta papildo modelių įvaizdį, dizainerės sukurti drabužiai tarsi susilieja su visuma, jaučiama bendra nuotraukų serijos harmonija.
Marijos (antra fotografija) teigimu, jai „fotografija yra būdas kruopščiai kolekcionuoti tai, kas egzistuoja, ir pretekstas kurti tai, ką būtų verta kolekcionuoti. Mūsų fotografijų serija gimė iš troškimo išlipti iš kasdienybės ribų ir atsidurti gamtos pakraščiuose, o dizainerės Ž. Aleknavičiūtės kolekcija suteikė šiai scenai intriguojantį veikėją.“
Kviečiame apsilankyti