Kelionė į „Puodų karalystę“

Pasinaudojusi ramesnėmis studentų žiemos atostogų dienomis, grupė Kolegijos Dizaino katedros dėstytojų vasario 23 dieną nusprendė vykti į regioninį Menų centrą, esantį Leliūnuose, Utenos apskrityje. Nepabūgę tądien įsismarkavusio šalčio, jie, pakeliui aplankę įspūdingą Pakalnių piliakalnį ir pasigrožėję žiemiškais peizažais, atvyko į žavų Aukštaitijos miestelį. Svečiai apžiūrėjo puikiai įrengtas Menų centro patalpas, kuriose užsėmimus veda buvusi mūsų kolegė dėstytoja Ramunė Pranckevičiūtė. Utenos kraštotyros muziejaus direktorei Lilijai Jovarienei buvo pristatyti Grafinio dizaino studentų sukurti Menų centro firminio stiliaus pasiūlymai, kuriuos ateityje ketinama realizuoti Mokslo dirbtuvių programos kontekste.

Greta Menų centro esančiame sename mokyklos pastate jau dešimtmetį veikia Vytauto Valiušio, pelnytai tituluojamo „Lietuvos puodžių karaliumi“, keramikos muziejus. Būdamas trečios kartos amatininku, meistras ne tik surinko įspūdingą 3000 keraminių indų kolekciją, bet ir sukūrė turiningą pažintinę ekspoziciją, pasakojančią apie lietuviškos buitinės keramikos raidą ir jos gamybos subtilumus. Šio muziejaus parodų salėje, šeimininkui maloniai leidus, buvo atidaryta dėstytojų V. Adamonio ir L. Žūtautienės organizuota Grafinio dizaino studentų vasaros plenero ir tapybos darbų paroda, puikiai „įsipaišiusi“ į bendrą muziejaus ekspoziciją. Tikėtina, kad ateityje, bendradarbiaujant su muziejumi ir Menų centru, studentų plenerus galima bus rengti ir vaizdingose Leliūnų apylinkėse.

001

002

003

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU