Kelionė į šiuolaikinio meno Meką Daugpilyje

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse atsiranda vis naujų objektų, susietų su šiuolaikine daile. Vienas jų įsikūrė Latgalijos sostinėje Daugpilyje, kuriame 2013 m. duris atvėrė Marko Rotko (Mark Rothko) šiuolaikinio meno centras.

001

002

003

Į jį lapkričio 17 dieną ir išvyko mūsų Kolegijos Dizaino fakulteto dėstytojų grupė, norėdama susipažinti su šio garsaus XX a. dailininko abstrakcionisto kūryba. Jie aplankė Meno centro nuolatinę ekspoziciją, kurioje eksponuojami originalūs menininko darbai bei skaitmeninės kopijos.

011

Centro ekspozicijų kuratorius Marius Čačka taip pat supažindino svečius su naujai atidarytomis parodomis, tarp kurių buvo ir lietuvių menininko Ričardo Garbačiausko tapybos darbų rinktinė. Mūsų dėstytojai turėjo galimybę gyvai pabendrauti su autoriumi, išgirsti pasakojimą apie jo kūrybos metodus. Šios ir kitų parodų įspūdžiai sukėlė kūrybinių minčių, kurios bus pritaikytos ir Dizaino fakulteto programų studijų procese.

004

005

006

007

008

009

 

Didelį įspūdį svečiams padarė tiek M. Rotko meno centro architektūra bei įranga, tiek jo įtaka Daugpilio miesto kultūriniam gyvenimui. Per trumpą laiką centre buvo surengta keliasdešimt parodų, kurias vien pernai aplankė daugiau nei 300 tūkst. svečių iš Latvijos ir užsienio. Jų dėka mieste pagyvėjo viešbučių, viešojo maitinimo, suvenyrų gamybos verslai, padidėjo jaunimo domėjimasis daile ir Latvijos kultūra. Nuolat plečiant centro veiklą, mūsų kolegijos dailės dalykų dėstytojams bei absolventams atsiveria galimybė rengti ten savo parodas, dalyvauti konkursuose ir kituose renginiuose.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU