Kino industrijos atstovų pristatymas Dizaino fakultete

Gruodžio 21 d. Dizaino fakulteto studentai susitiko su Lietuvos kino industrijos atstovais. Apie operatoriaus darbą pasakojo žymus kino operatorius Mantas Šatkus (Rental House Prorent). Su prodiuserio darbu supažindino daugelio filmų ir reklamos klipų kūrėjas, prodiuseris Evaldas Kubilius (Idee Fixe Vilnius). Apie įvairių sričių kino kūrimo industrijos specialistų poreikį, jų perspektyvas sparčiai augančioje Lietuvos kino industrijoje pasakojo audiovizualinės srities teisininkė Daiva Jurkonytė (Lietuvos reklamos prodiuserių asociacija).


Susitikimo tikslas – pristatyti studentams jų profesines perspektyvas Lietuvos kino industrijoje, kuri šiuo metu išgyvena spartų augimą ir tuo pačiu didelę įvairių specialistų stygių. Lietuvoje filmuojami tokie filmai kaip BBC „Karas ir Taika“, HBO „Černobylis“, o reklamoms filmuoti Lietuvą renkasi BMW, Mazda, Tuborg, Sony, Hesburger ir kiti dideli vardai. Filmavimo komandos pozicijos įvairios ir kiekvienoje pozicijoje tarpusavyje dera aukšti kokybės standartai, meninis jausmas ir techninio atlikimo žinios.


Susidomėjusiems studentams buvo pasiūlyta galimybė tiesiogiai susipažinti su filmavimo komandos darbu ir naudojama technika. Planuojamas tolesnis bendradarbiavimas su Vilniaus kino klasteriu, kviečiant studentus atlikti profesinę praktiką, o vėliau dirbti tam, kad per porą metų taptų gerai apmokamais kino industrijos specialistais.

 001

002

003

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU