Kūrybinės dirbtuvės „Šilta šviesa"

Dizaino fakultete sausio 20-26 dienomis vyksta tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Šilta šviesa". Žiemą visiems trūksta šviesos ir šilumos. Dėl šios vienintelės priežasties viduržiemio kūrybinių dirbtuvių tema tapo žiema, vilna ir, ne tik šviečiančios, bet šildančios šviesos idėja, pritaikant veltinio technikas apšvietimo šaltiniuose.


Studentai išklausė paskaitą apie vilnos istoriją ir vilnos gaminių panaudojimą įvairiose buities sferose, vadovaujami žinomos vėlimo specialistės Brigitos Rakauskienės, išbandė įvairias vėlimo technikas, mokėsi skirti vilnos rūšis. Po paskaitos vyko mokymai: tiško muilo purslai, liejosi vanduo ir gimė netikėtos formos, susitikus šviesai ir šėšėliui, buvo sukurtos tiesiog stulbinančios faktūros, suveliant smarkiai ir labai kietai, lankstant kone gamyklinio tvirtumo pluoštu virtusį veltinį.

Dirbtuvių dalyviai: École Camondo architektūros ir interjero dizaino mokyklos Interjero programos III kurso studentai, dėstytojas Jean Baptiste Auvray, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Interjero dizaino studijų programos I ir II kurso studentai, dėstytojai Jaroslav Daveiko ir Veronika Žvirblė.

Kūrybinių dirbtuvių metu sukurti šviestuvai eksponuojami senamiestyje, Vilniaus šviesų festivalio dienomis (sausio 24-26 d.), Latako gatvėje.

001

002

003

004

005

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU