Medijų dizaino studijų programos studentų baigiamųjų darbų paroda LTMKM

Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ metu Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje veikė retrospektyvinė VTDK Medijų dizaino studijų programos studentų baigiamųjų darbų pristatomųjų plakatų paroda. Tai animacinių filmų, vaizdo klipų, kompiuterinių žaidimų, interaktyvių projektų koncepcijas ir sprendimus pristatanti grafinė medžiaga. Ekspozicijoje buvo parodyti ir plačiajai Lietuvos bei užsienio visuomenei gerai pažįstamų darbų vaizdinė medžiaga ir tų, kurie anksčiau nebuvo eksponuoti. Šie kūrybiniai darbai atskleidė labai platų šios studijų programos studentų kūrybinės geografijos spektrą.

Parodos dalyviai turėjo galimybę susipažinti su tarptautinius apdovanojimus ir prizus Lietuvoje pelniusių filmų plakatais: „Sausra“ (autoriai Balys Kumža, Jonas Sutkus ir Agnė Kupšytė), „Mergaitė su degtukais“ (autoriai Božena Gaidamovič ir Kazimieras Pečiulevičius) ir „Dosni obelis“ (autorė Eglė Juknevičiūtė). Daugelis kitų ne mažiau vertingų ir įspūdingų darbų atskleidė plačias šiuolaikinės animacijos taikomojo panaudojimo galimybes. Muzikos vaizdo klipai „Tuštuma“(tarptautinių festivalių diplomų laimėtojas, autorės Rūta Juškauskaitė ir Justina Deinytė), „SEEYA – primenam muziką“ (autoriai Adomas Strazdas ir Laurynas Tamošauskas), mobiliosios aplikacijos „Gugi play“ (autoriai Karolis Čečys ir Andrius Lipnickis), 3D animaciniai filmai „Kartą autobuse“ (autorius Algirdas Kundelis) ir „Tingi varlė“ (autorius Borisas Moskalenko), interaktyvi knyga „Vėžliukės Topi nuotykiai“ (autorė Aleksandra Kazmina), tarpmedijinis projektas „Laimingos katinų dienos“ (autorė Albertina Gubanova), kompiuteriniai žaidimai – tai tik dalis sferų, kuriose savo kūrybinius planus ir projektus puoselėja šios studijų programos studentai. 

Paroda suorganizuota siekiant aktyvinti jaunimo kūrybinę veiklą šioje srityje, nes nuo kitų metų Tarptautinio animacinių filmų festivalio „Tindirindis“ nominacijų sąraše atsiranda atskira nominacija – „Už geriausią taikomosios animacijos kūrinį“. 

001

002

003

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU