TRYS DEŠIMTMEČIAI SU LIETUVIŲ KALBA

Valstybinė lietuvių kalbos inspekcija šiais metais surengė konkursą, siekdama pagarsinti lietuviškas įmones, nuo pat Nepriklausomybės pradžios sėkmingai plėtojančias verslą, su originaliais ir skambiais lietuviškais pavadinimais. Konkurso laureatai pagerbti specialiame renginyje lapkričio pabaigoje. Jo viešinimui įvairiais informacijos kanalais prireikė aiškaus renginio grafinio identiteto, visų pirma – logotipo. Inspekcijos darbuotojai kreipėsi pagalbos į mūsų kolegijos Grafinio dizaino studijų programos dėstytojus. Nors laiko tebuvo vos daugiau nei savaitė, dėstytojų Jono Malinausko ir Vaidos Kunigelytės vadovaujami trečio kurso studentai konkurso būdu sugebėjo paruošti daugiau nei dvidešimt įvairių logotipo pasiūlymų. Darbo eigoje studentams teko apmąstyti savo santykius su gimtąja kalba, parinkti jos unikalumą liudijančius grafinės išraiškos būdus. Rinkdamiesi galutinį variantą, užsakovai nugalėtoja paskelbė studentę Rūtą Jarašūnienę. Negalėdami apsispręsti dėl antros ir trečios vietos laimėtojų, komisijos nariai nusprendė skirti dvi antrąsias vietas studentų Kotrynos Brašiškytės ir Ramūno Vaicekausko projektams.

Dėl karantino konkursas „30 metų su lietuvių kalba“ kol kas surengtas virtualiai, nuo lapkričio 26 dienos portale www.lrt.lt vyksta balsavimas, kurio metu studentiškąjį logotipą pamatys skaitlinga lankytojų auditorija. Atslūgus pandemijai įvyks ir „gyvas“ renginys Valdovų rūmuose, kurio metu numatoma surengti ir visų konkursui pateiktų logotipų parodą.

1 vieta Ruta Jarasuniene DD28D

2 vieta Kotryna Brašiškytė DD18D

2 vieta Ramūnas Vaicekauskas DD18D

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU