VTDK studentų filmai laimi prizus seniausiame filmų festivalyje Lietuvoje

Vilniuje įvyko seniausias Lietuvoje gyvuojantis kino festivalis – 62-asis Respublikinis mėgėjiškų filmų festivalis. Birželio 5-ą dieną į kino salę Vasario 16-osios gatvėje rinkosi tik žiuri. Peržiūra vyko be žiūrovų. Filmus žiūrėjo tik kino profesionalų žiuri: kino operatorius Algimantas Mikutėnas, režisierius Andrius Šiuša ir režisierius Vytautas Damaševičius.

Konkursinėje filmų programoje buvo parodyta keturiasdešimt įvairių žanrų ir rūšių filmų, kuriuos pateikė aukštųjų mokyklų studentai, kino mėgėjai ir filmų studijos iš visos Lietuvos. Žiūrovai galėjo stebėti programą nuotoliniu būdu. Specialiuoju žiuri diplomu apdovanotas VTDK studento Viliaus Brazdžio animacinis filmas „Flamenko šokiai Lietuvoje“, kuriame autorius bandė atskleisti flamenko grožį ir savitumą. Autorius, kurdamas šį filmą, kaip baigiamąjį darbą, taip kalbėjo apie savo sumanymą: „Kas daro flamenką tokiu populiariu pasaulyje ir Lietuvoje? Flamenko – tai ne tik šokis, tai visa filosofija. Per individualų šokį, per šokį grupėje savo darbe noriu tai atskleisti. Man svarbus ne pats šokis, kiek įvairios detalės: pasiruošimo momentas, kūno kalba, emocijos, muzika, ritmas. Didelį dėmesį skyriau ir flamenko šokių aksesuarams: vėduoklei, skarai, rožei, kastanjetėms…“

Geriausiais pripažinti šie filmai:
• „Tyla“, autorius Osvaldas Butkus (Vilnius, VTDK);
• „Briedžiai“, autorė Gertrūda Nemčiauskaitė (Vilnius);
• „Sąžinės balsas“, autorių kolektyvas iš Kauno S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijos (Kaunas);
• „Gyvenimas tarp kelių“, autorius Jonas Kuliešius (Užpaliai).

Geriausio eksperimentinio filmo prizu ir diplomu apdovanotas Osvaldo Butkaus animacinis filmas „Tyla“, kuris sukurtas, interpretuojant gotišką to paties pavadinimo Edgaro Alano Po sakmę. Šiame VTDK baigiamajame darbe autorius kalba apie mirtį, kaip apie neatsiejamą būties dalį. Osvaldo Butkaus 3D animacijos technika sukurtame filme pamatėme raudonąją akį, kuri stebėjo ir mus. Režisierius pasakojo: „Dykynėje ant kalno sėdi virpanti žmogysta apsupta nykumos. Pasirodo demonas, kuris pamatęs nuo vienišumo nemirštančią žmogystą bando ją galutinai sužlugdyti, stiprindamas aplinkos nykumą. Viskas virsta nevaldomu chaosu, po kurio įsivyrauja spengianti tyla. Žmogystai nebėra kitos išeities kaip jau įsileisti raudonąją akį, kuri ką tik buvo tik stebėtoja…“.

Džiugina tai, kad autoriai karantino sąlygomis nenuleidžia rankų ir kuria. Filmų gausa, aktualios temos, nauji meniniai ieškojimai žymi naują mėgėjiško kino vystymosi etapą. 62-asis festivalis buvo perkeltas iš praėjusių metų rugsėjo mėnesio, kuomet karantino suvaržymai buvo labai griežti. Tikėsimės, kad 63-iasis festivalis įvyks šių metų rugsėjį su žiūrovais salėje ir vėl karaliaus laisva bendravimo atmosfera, kurios visi taip yra išsiilgę.

VTDK lektorius Valentas Aškinis

Kino megeju festivalio prizai 2021

FilmasTyla Butkus VTDK Prizas ir diplomas 2021

Flamenko šokiai Lietuvoje V Braždys 1

Tyla O Butkus 01

Tyla O Butkus 02

Tyla O Butkus 03

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. Cookies). Toliau naršydami arba paspausdami mygtuką „Sutinku“ sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos
SUTINKU